Podwyższenie alertu gotowości do działań kryzysowych Wojsk Obrony Terytorialnej

sobota, 17.7.2021 10:14 248 0

Z uwagi na zjawiska pogodowe występujące na terenie Polski, i potrzebę wsparcia mieszkańców miejscowości dotkniętych burzami i nawałnicami, Minister Obrony Narodowej pan Mariusz Błaszczak, zdecydował o podniesieniu gotowości przeciwkryzysowej Wojsk Obrony Terytorialnej do 12 godzin. Gotowość będzie utrzymana do godz. 24.00, 18 lipca br./niedziela/.

Alert obowiązuje żołnierzy – medyków oraz stanowiących obsługi: 

- pił spalinowych,

- łodzi desantowych;

- pomp;

- cystern na wodę;

- agregatów prądotwórczych;

- autokarów;

- dronów rozpoznawczych.

Żołnierze będący druhami Ochotniczych Straży Pożarnych oraz żołnierze – medycy będący na dyżurach w służbie zdrowia, są zwolnieni ze stawiennictwa, ze względu na wykonywanie działań antykryzysowych w swoich instytucjach.

Obecnie do działań przeciwkryzysowych zostali powołani żołnierze z 16 Dolnośląskiej Brygady OT, którzy pomagają w usuwaniu skutków podtopienia budynków sądu w Lwówku Śląskim,  z 11 Małopolskiej Brygady OT, którzy usuwają skutki frontu burzowego w Nowym Sączu oraz pomagają przy odtworzeniu zasobów Miejskiego Magazynu Przeciwpowodziowego miasta Nowy Sącz oraz żołnierze z  1 Podlaskiej Brygady OT, którzy usuwają skutki zalania pomieszczeń w szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)