komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 22 lutego 2019

Marty, Malgorzaty

Podsumowanie projektu "Godność, wolność, niepodległość" w Ziębicach

piątek, 7.12.2018 09:34 , komentarze: 0 , odsłony: 527
kategorie artykułu:

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach jest jedną z 257 szkół i placówek oświatowych, którym przyznano dofinansowanie na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt był realizowany od września do listopada.

22 listopada 2018r. odbyło się uroczyste podsumowanie wszystkich działań związanych z jego realizacją. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły pani Dorota Hirkowska, która oficjalnie zamknęła projekt i podziękowała nauczycielom oraz uczniom zaangażowanym w działania. W trakcie podsumowania pan Leszek Chyliński wygłosił krótką prelekcję o pierwszych latach po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Wicedyrektor szkoły pani Dorota Mikołajczyk wręczyła nagrody uczniom, wyróżnionym w konkursie fotograficznym ,,Jesteśmy biało-czerwoni’’.

Uczniowie, którzy aktywnie realizowali projekt, otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Byli to:

Maria Świdzińska, Aleksandra Bobońska,  Lena Chwedeczko,  Maria Czubala,  Paweł  Dmytrów, Julia  Brzostek, Igor Galik, Oliwia Bomba, Oliwia  Chwedeczko, Hanna  Czubala, Wiktoria Działek, Julia Konieczna, Amelia Misa, Mariola Nenkin, Katarzyna Nicieja, Alina  Okaj, Martyna Smętkiewicz, Angelika  Stefanów, Aleksandra  Świdzińska, Aleksandra Woźniak, Joanna Zając, Kornelia Twarda.

 

W auli szkolnej  przygotowana była również  wystawa  pamiątek związanych z przeszłością Polski. Wszystkie eksponaty pochodziły z prywatnych kolekcji. Wśród  ciekawostek historycznych znalazły się także kserokopie gazet z Ossolineum z roku 1918.Można było obejrzeć pomysłowe prace uczniów na konkurs ,,Jesteśmy biało-czerwoni’’.

 

 

 

Wasze komentarze


środa, 20.2.2019 11:53
środa, 20.2.2019 11:22
środa, 20.2.2019 09:56
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA