komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 5 grudnia 2020

Sabiny, Krystyny

Piłkarze z DPS-u zagrają w Międzynarodowej Lidze Osób Niepełnosprawnych!

wtorek, 26.4.2016 09:41 , komentarze: 1 , odsłony: 2488
kategorie artykułu:

Praca. Praca. Praca - tak można nazwać w skrócie przygotowania zawodników klubu piłki nożnej „Zamek” Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy.

Już od jesieni trwają przygotowania do Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 2016. Jest to turniej kwalifikacyjny, który odbędzie się w dniach 18- 20 maja 2016 w Pogorzelicy – Niechorze.

Drużyna składająca się z zawodników: Siemiński Sylwester, Żywar Patryk, Konieczko Andrzej, Piasecki Maciej, Pietrzak Maciej, Wadoń Andrzej, Konicki Arkadiusz bardzo dokładnie i sumiennie przepracowała okres zimowy.Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu.

Pierwszym sprawdzianem był  II Turniej Halowej Piłki Nożnej Opolnica 2016. Rywalizacja odbyła się na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śl. Jako gospodarze nie byliśmy zbyt gościnni, wygrywając cały turniej. W meczu finałowym rezultat końcowy brzmiał 2 : 2.  O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Nasza drużyna nie dała cienia wątpliwość, kto w tym dniu jest najlepszy.

Kolejnym sprawdzianem był  I Turniej Piłki Nożnej ORLIK Cup, który zorganizował DPS Szarocin w Kamiennej Górze. Kolejny turniej i nasi piłkarze na najwyższym podium. Należy również dodać, że najlepszym strzelcem został nasz zawodnik Siemiński Sylwester. Przygotowania nie są odkładane na bok, gdyż już 26.04.2016 w Szczytnej odbędzie się kolejny turniej organizowany przez tamtejszy DPS. Będzie to ostatni już sprawdzian przed wyjazdem na Turniej Kwalifikacyjny Piłki Nożnej SENI Cup. Należy również dodać , iż czterech naszych zawodników zasili kadrę Dolnego Śląska i będą stanowić trzon reprezentacji na 17 Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się 22 – 25. 09.2016 Konin – Licheń.

Turniej kwalifikacyjny Seni Cup to droga, która otwiera drzwi do Turnieju Finałowego  w Toruniu w dniach 6 -8 lipiec 2016 z udziałem 15 drużyn z innych krajów takich jak Niemcy, Ukraina, Rosja, Litwa, Łotwa i Czech.

Sport to niepowtarzalna okazja pokazania, że pasja i miłość do piłki nożnej pozwala zatrzeć wszelkie granice i bariery tworzone wśród ludzi. Sportowa rywalizacja w duchu uczciwości i w zgodzie z zasadami fair play pozwoli chociaż na chwilę zapomnieć o swoich słabościach i niepełnosprawności. Dlatego też życzymy drużynie z Opolnicy kolejnych sukcesów i trzymamy kciuki w dalszym rozwijaniu ich umiejętności sportowych!

 

Wasze komentarze

Gratulacje chłopaki!!!
wtorek, 26.04.2016 10:21 autor:
czwartek, 3.12.2020 21:36
2
czwartek, 3.12.2020 09:35
wtorek, 1.12.2020 10:49
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa