komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 25 listopada 2020

Erazma, Katarzyny

PIKNIK Z DWÓJKĄ

czwartek, 16.6.2016 09:38 , komentarze: 0 , odsłony: 1775
kategorie artykułu:

"Jutra może już nie być, ale walka trwa – Nadzieja”- pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach 10 czerwca  odbył się Piknik Rodzinny. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły - Dorota Hirkowska, która wszystkich serdecznie powitała. Impreza miała szczególne znaczenie, ponieważ w trakcie jej trwania zbierano fundusze, które zostaną przekazane rodzinom osób chorych w naszej szkole.

Na wszystkich czekało moc atrakcji, były to m.in. warsztaty edukacyjne na temat bezpieczeństwa  w ruchu drogowym, prezentacja policyjnych radiowozów przygotowana przez policjantów z Komisariatu w Ziębicach, pokaz pierwszej pomocy medycznej prowadzony przez pana Jerzego Piotrowskiego ratownika medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Ząbkowicach Śląskich, atrakcyjne zabawy przygotowane przez Stowarzyszenie KREWmaNIACY z Ząbkowic Śląskich. Olbrzymie bańki mydlane wirowały nad boiskiem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki na piłkach pod okiem naszych panów od wychowania fizycznego. Nie zabrakło malowania twarzy - panie Dorota Wrona- Popko, Barbara Zańko i Anita Sarzyńska miały ręce pełne roboty. Do dodatkowych atrakcji należał zamek dmuchany, jazda na motorze pod czujnym okiem pana Grzegorza Krzeptonia.  Na gości czekało mnóstwo smakołyków: kiełbaska z grilla, popcorn, wata cukrowa, a na deser przepyszne ciasta upieczone przez rodziców i nauczycieli. Można było degustować kanapki przygotowane dla nas przez uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i panią pedagog Renatę Krzyżaniak. Nie zabrakło ogórków kiszonych i pajd chleba ze smalcem, który przygotowała pani Karolina Przybylska.

Taka impreza nie odbyłaby się bez obecności dzieci, rodziców, gości, a wśród nich przedstawicieli Ziębickiego Stowarzyszenia Janine wraz z amerykańskimi gośćmi, którzy przekazali na nasze charytatywne cele cenne rzeczy i upominki. W trakcie trwania imprezy odbywała się licytacja rzeczy przekazanych nam przez wielu ludzi dobrego serca. Licytację prowadził pan Jerzy Brzostek. Całości dopełniał koncert ,,Mam talent”, w którym wystąpiły: Wiktoria Działek, Aleksandra Świdzińska, Kamila Jędrzejczyk, Oliwia Chwedeczko, Alina Okaj, Joanna Zając - śpiew. Hanna Czubala pokazała układy taekwondo. Taniec towarzyski oglądaliśmy w wykonaniu Pawła Dmytrowa i Amelii Świdzińskiej, którzy doskonalą swoje umiejętności w klubie tanecznym Aktan. Uczniowie rozwijają swoje umiejętności w różnych szkołach i tak mogliśmy wysłuchać Liliany Szczęszek, Julii Brzostek, Aleksandry Bobońskiej i Marii Czubali, które ćwiczą śpiew w szkole muzycznej Casio. Uczniowie z klasy IIIa razem z panem Grzegorzem Krzeptoniem wykonali dla nas utwór ,,Księżyc raz odwiedził staw”.   Dla wszystkich zebranych zaśpiewała również pani dyrektor Dorota Hirkowska, piosenkę „Ryby, żaby i raki”. Niesamowite akrobacje pokazała nam uczennica klasy IIa Wiktoria Podlasek. Koncert prowadzili uczniowie z klas VI. Emocje wzbudzał spacerujący między wszystkimi ,,Komisarz Lew”, każdy chciał mieć z nim pamiątkowe zdjęcie.

  

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia: sponsorom, darczyńcom, gościom, rodzicom i dzieciom. Wierzymy, że to, co wysyłamy w świat, wróci   do nas prędzej czy później. Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka dla drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa. Choroba, bieda, ograniczenia – nie są wstydliwymi sprawami. To część życia i trzeba pamiętać, że w każdej chwili mogą one dotknąć każdego  z nas.

 

SP nr 2 w Ziębicach

 

Wasze komentarze

wtorek, 24.11.2020 09:39
3
sobota, 21.11.2020 13:24
1
czwartek, 19.11.2020 03:00
16
środa, 18.11.2020 10:16
piątek, 13.11.2020 10:25
11
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa