Pijany rowerzysta miał przy sobie znaczną ilość narkotyków

wtorek, 9.7.2024 16:29 2625 2

W zeszłym tygodniu policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Ziębicach dokonali zatrzymania 48-letniego mężczyzny kierującego rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Podczas kontroli znaleziono przy nim środki odurzające. Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, za który grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ziębiccy policjanci pełniąc służbę na jednej z ulic miasta Ziębice zauważyli rowerzystę, którego sposób jazdy wzbudził ich podejrzenia. Funkcjonariusze zdecydowali się zatrzymać mężczyznę do kontroli. W trakcie legitymowania zauważyli u rowerzysty nerwowe zachowanie, co skłoniło ich do dokładniejszej kontroli. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu gdzie wynik wskazał ,że ten znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna zrobił się jeszcze bardziej nerwowy co wskazywało, że może posiadać przy sobie substancje zabronione. Policjanci nie mylili się ,ujawniając przy zatrzymanym rowerzyście woreczek strunowy z zawartością białego proszku, które po wstępnych testach okazały się być środkami odurzającymi. W związku z powyższym po uzyskaniu stosownego nakazu dokonano przeszukania w jego miejscu zamieszkania, ujawniając w nim  znaczną ilość różnorodnych narkotyków w tym amfetaminy, marihuany oraz ecstasy. W dalszym ciągu trwają czynności zmierzające do ustalenia źródła pochodzenia środków odurzających.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

sierż. szt. Barbara Deryło

Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

środa, 10.07.2024 03:05
zna go ktos ?
Wic środa, 10.07.2024 17:08
Hahah papus