Pijany 40-latek, który usiłował ukraść gołębie, już wcześniej kradł te ptaki

poniedziałek, 5.12.2022 09:20 1106 0

Pod koniec listopada pisaliśmy o pechowym złodzieju rasowych gołębi Mulemans, który został przez właściciela patków zamknięty w gołębniku. Okazało się, że nie była to jego pierwsza kradzież. Kamienieccy policjanci ustalili, że miesiąc wcześniej 40-latek dokonał kradzieży 10 sztuk gołębi pocztowych o wartości około 1000 zł. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego usłyszał już zarzut kradzieży do którego się przyznał.

 

Jeszcze niedawno pisaliśmy o pechowym złodzieju głębi Mulemans, który przyłapany przez właściciela ptaków na gorącym uczynku, czekał zamknięty w gołębniku na przyjazd policji. Jednak to nie koniec tej historii.

- Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego ustalili, że nie był to pierwszy raz kiedy 40 – latek postanowił poszerzyć swoją kolekcję. Około miesiąca wcześniej dostał od znajomego jednego gołębia pocztowego. Już wtedy wpadł na pomysł by rozbudować swoją hodowlę. Kiedy znajomy dawał mu w prezencie gołębia pocztowego, mieszkaniec powiatu ząbkowickiego zauważył, że mężczyzna ma znacznie więcej ptaków. Postanowił więc, że weźmie sobie kolejnych 10 gołębi pocztowych bez pytania ich właściciela o zgodę. Jak postanowił, tak też zrobił. Nie nacieszył się jednak długo cudzą własnością, ponieważ chwilę później ptaki mu uciekły, wykorzystując fakt, że zapomniał je zamknąć na noc. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży gołębi pocztowych, których wartość właściciel wycenił na około 1000 złotych. Do zarzucanego mu czynu przyznał się - mówi asp. szt. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)