komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Pierwszy wniosek o decyzję środowiskową dla drogi ekspresowej S8 został złożony

sobota, 5.9.2020 11:15 , komentarze: 49 , odsłony: 10849
kategorie artykułu:

W piątek 4 września do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu złożono wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla przedsięwzięcia pn. Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Kłodzko - Wrocław (Magnice) odcinek realizacyjny III Łagiewniki – Wrocław (Magnice).

DŚU jest niezbędna do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), wydawanej na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej został dołączony raport o oddziaływaniu na środowisko przedmiotowej inwestycji, który jest jednym z elementów procedury oceny oddziaływania na środowisko przeprowadzanej przez RDOŚ, przed wydaniem decyzji środowiskowej. Jest to opracowanie, w którym dokonano szczegółowych prognoz oddziaływania budowy drogi ekspresowej S8 w zakresie hałasu, zanieczyszczeń powietrza, jakości wód oraz zawarto informacje na temat oddziaływania na inne komponenty środowiska (rośliny, zwierzęta, klimat, krajobraz, zdrowie i życie ludzkie).

 - Na podstawie wymienionych wyżej analiz wskazane zostały działania minimalizujące i kompensujące. Określona została m.in. lokalizacja i parametry przejść dla zwierząt, zabezpieczeń akustycznych, urządzeń ochrony wód, nasadzeń zieleni, zakresu nadzoru przyrodniczego, itp. - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. 

 Każdy, kto jest zainteresowany oddziaływaniem planowanej inwestycji na środowisko, ma możliwość zapoznania się z ww. raportem na etapie konsultacji społecznych,, które zostaną przeprowadzona przez RDOŚ we Wrocławiu w trakcie procesu wydawania decyzji środowiskowej.

 

Więcej informacji w sprawie S8 znajdą Państwo TUTAJ 

Strona internetowa kontraktu TUTAJ

 

Wasze komentarze

GDDK i A z Wrocławia ma coraz...
wtorek, 08.09.2020 21:18 autor: A4
Dlatego musimy trzymać rękę na pulsie.
czwartek, 10.09.2020 15:41 autor: /
tak trzymać
piątek, 11.09.2020 08:43 autor:
Skończy się tym, że S8 zakończy się pod Bardem i...
poniedziałek, 07.09.2020 07:01 autor:
Słusznie
sobota, 05.09.2020 19:21 autor: Xxx
Gdyby Dolny Śląsk był propisowski (brr)tobysta już dawno...
wtorek, 08.09.2020 16:20 autor: Lechia Nerka
To nie tak s8 biegnąca przez wiele km ma dwa...
poniedziałek, 07.09.2020 13:29 autor: nnn
"nnn" nie wie o czym pisze .
poniedziałek, 07.09.2020 16:07 autor: '
WYWALCZYLIŚMY drogę w STANDARDZIE S-8 między Łagiewnikami i...
poniedziałek, 07.09.2020 16:13 autor: ano
tylko A2 ....było głosować za A3....to miałbyś tunel... no i...
poniedziałek, 07.09.2020 16:39 autor: Laskówka
Pisz na Berdyczów . Tam takie wiadomości jak Twoje nikt...
poniedziałek, 07.09.2020 16:52 autor: /
Podpisany "Laskówka" nie wie gdzie Rzym, gdzie Krym i...
poniedziałek, 07.09.2020 16:55 autor: .
tylko wariant bez tunelu...popatrz na mapę, i nie oceniaj...
środa, 09.09.2020 07:17 autor: Laskówka
Między Bardem i Kłodzkiem będzie wariant A4 , kto tego...
poniedziałek, 07.09.2020 16:57 autor: he..he..
"Lambo" urwał się z choinki.
sobota, 05.09.2020 20:55 autor: .
Tylko wariant A4
niedziela, 06.09.2020 08:23 autor: ,
Ta droga to będzie dla naszego rejonu zbawienie.
sobota, 05.09.2020 15:36 autor:
8 powinni wybudować wiele lat temu pieniądze przechulali ....
poniedziałek, 07.09.2020 09:37 autor: W
Szkoda tylko, że będzie 200metrow od mojego domu.
sobota, 05.09.2020 15:58 autor: Xxx
to wyprowadź się czym prędzej i po problemie
sobota, 05.09.2020 19:13 autor:
sobota, 05.09.2020 21:22 autor: Xxx
ja bym sie cieszył ze nie 20
niedziela, 06.09.2020 11:39 autor:
W sumie trochę racji w tym jest. Szkoda, że zostanie...
niedziela, 06.09.2020 19:39 autor: Xxx
BĘDZIEMY PROTESTOWAĆ POD SEJMEM i NIE POZWOLIMY ABY...
sobota, 05.09.2020 17:47 autor: TAK dla wariantu A4 z Barda do K
Tylko wariant A2 ! Najlepsze wyjście.
niedziela, 06.09.2020 09:42 autor: Kierowca
NAJLEPSZY WARIANT!!! A2! A2! A2! A2! A2! A2! A2!A2! A2! A2!...
sobota, 05.09.2020 18:59 autor: Prawy i Sprawiedliwy
Brawo, w końcu się coś ruszyło
sobota, 05.09.2020 18:19 autor: -
niedziela, 20.9.2020 14:51
5
czwartek, 17.9.2020 20:53
1
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec