komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 16 lutego 2019

Danuty, Julianny

Pierwsze prace remontowe wieży widokowej w Grodziszczu zakończone. Ale to jeszcze nie koniec

piątek, 8.2.2019 00:00 , komentarze: 2 , odsłony: 2104
kategorie artykułu:

Renowacja wieży widokowej w Grodziszczu rozpoczęła się w kwietniu tego roku. Wykonawcą inwestycji była firma Dariusza Majkrzaka z Grodziszcza, a zakres prac renowacyjnych obejmował remont więźby dachowej wraz z wymianą pokrycia dachowego, elewacji wewnętrznej wraz z odtworzeniem posadzki i stolarki okiennej. Wartość inwestycji wynosi łącznie 92 800,00 zł. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 54 tys. zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy.

 

W bieżącym roku zaplanowano przeprowadzenie dalszych prac, przede wszystkim odtworzenie klatki schodowej w wieży,  dzięki czemu będzie ona mogła zostać udostępniona jako punkt widokowy na okoliczne Góry Sowie. Dodatkowo, zaplanowano odbudowę pawilonu przy wieży. 

 

- Ogrom pracy i wysiłku włożony w renowację wieży widokowej w Grodziszczu - nieoceniony. Efekt końcowy tego etapu to wielka zasługa Pana Dariusza Majkrzaka i jego ekipy. Rusztowania zostały zdjęte, a my możemy oglądać efekty ubiegłorocznych prac. Każda wydana złotówka jest tego warta. Dopełnieniem będzie odtworzenie klatki schodowej, na którą wniosek o dofinansowanie już złożyliśmy, pozostało jedynie czekać na dobre wiadomości - mówi Paweł Gancarz, wójt gminy Stoszowice.

Wieża widokowa w Grodziszczy wznosi się na terenie parku należącego do zrujnowanego obecnie zespołu dworskiego. Wieża widokowa wraz z przyległym pawilonem parkowym postawiona została na wzniesieniu. To kwadratowy, trzykondygnacyjny budynek zwieńczony czterospadowym daszkiem. Na terenie parku znajdowały się także dwie fontanny i staw  z wyspą. 

 

 

 

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 11.2.2019 09:04
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork