komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Pierwsze międzynarodowe spotkanie uczniów i nauczycieli Polski i Ukrainy

piątek, 16.10.2020 09:37 , komentarze: 0 , odsłony: 379
kategorie artykułu:

Nowy projekt nauczycieli i uczniów z ZSP im. KEN w Bardzie z filią w Przyłęku z udziałem uczniów z Romanova na Ukrainie! Liczymy, że w najbliższym czasie dołączą do nich uczniowie z Czech.

W dniu 10.10.2020 w ramach akcji pn. Noc Bibliotek, organizowanej w tym roku przez nasz szkołę on – line, doszło do spotkania przedstawicieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie z przedstawicielami szkoły z Romanowa (miasta partnerskiego Barda z Ukrainy). Pedagodzy z tej miejscowości spotkali się w miejskiej bibliotece, co wprowadziło wszystkich uczestników w klimat organizowanej w tym dniu Nocy Bibliotek. Rozmowa dotyczyła programu zaproponowanego przez p. Katarzynę Krzysińską i p. Dariusza Szewczyka do wspólnej realizacji przez uczniów i nauczycieli bardzkiej placówki oświatowej

i szkół miast partnerskich Barda z Ukrainy i Czech. W miłej atmosferze ustalono, że pierwsze działanie będzie przeprowadzone 16 października w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym dniu w obydwu budynkach szkolnych w naszej gminie odbędzie się kolejna edycja akcji „Przerwa na czytanie”, która polega na zaangażowaniu jak największej liczby uczniów i pracowników szkoły w czytanie książek w czasie przerwy. W tym dniu uczniowie z Romanowa i z Barda „spotkają” się w przestrzeni internetowej i będą czytali fragmenty książek autorów związanych z naszymi miejscowościami. Uczniowie z Ukrainy czytać będą książkę Nadzieji Buczko „Perła Romanowszczyzny" a z naszej szkoły opowiadanie „Bardo. Szopka” Olgi Tokarczuk. Podjęliśmy również starania, aby w akcji uczestniczyli też uczniowie z Czeskiej Skalicy i Tynu.

W sobotnim spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Romanowa w osobach: nauczycielki nauczania języka ukraińskiego i polskiego pani Wity Karpińskiej, pani Olgi Myczkowskiej - prezes Romanowskiego Polskiego Kulturalno-Oświatowego Stowarzyszenia oraz dyrektora Romanowskiej Rejonowej Biblioteki pana Serhija Dzenzeliwskiego. Natomiast ze strony naszej szkoły uczestniczyli: pani wicedyrektor szkoły Katarzyna Krzysińska, nauczyciel bibliotekarz i polonista pan Dariusz Szewczyk oraz nauczyciel świetlicy i polonista pani Beata Szewczyk.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
poniedziałek, 23.11.2020 11:20
poniedziałek, 23.11.2020 11:16
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.