Oszukał mieszkankę Ziębic "na policjanta". Wpadł w ręce ziębickich funkcjonariuszy

środa, 3.7.2024 13:00 2211 4

Ziębiccy policjanci zatrzymali 39-latka, który odebrał gotówkę w wysokości 10 tysięcy euro oraz złotą biżuterię wartą blisko 6000 zł wykorzystując legendę „na policjanta”.

 

Oszuści potrafią wykorzystać różne metody i sposoby aby zdobyć pieniądze. Często dzwonią z informacją, że ktoś z rodziny spowodował wypadek i trzeba zapłacić określoną kwotę aby ich bliscy mogli uniknąć sankcji karnych, w tym aresztowania. Następnie pojawiają się obce osoby aby odebrać od nas pieniądze.

Taki właśnie telefon w minioną niedzielę odebrała mieszkanka gminy Ziębice. W godzinach popołudniowych do 65-latki zadzwoniła nieznana kobieta, która przedstawiła się jako funkcjonariuszka Policji. W rozmowie telefonicznej powiedziała seniorce, że jej syn miał wypadek. W dalszej części rozmowy poinformowała, że miał on potrącić ciężarną kobietę po czym trafił do aresztu. Jedyną możliwości, aby uniknął kary jest wpłata pieniędzy. Podczas rozmowy poleciła seniorce, aby ta przygotowała wszystkie pieniądze oraz wartościowe rzeczy jakie posiada w domu, po które przyjedzie kurier. Kobieta zastosowała się do przekazanych poleceń. Wkrótce do drzwi zadzwonił mężczyzna któremu przekazała 10 tysięcy euro oraz złotą biżuterię. Seniorka w wyniku perfidnego oszustwa straciła swoje oszczędności.

Krótko po przekazaniu majątku kobieta zorientowała się ,że mogła paść ofiarą oszustwa. Zdecydowała się zgłosić ten fakt policjantom. W wyniku sprawnej i szybkiej reakcji policjanci zatrzymali „ kuriera”. Po wykonaniu czynności mężczyzna stanął przed Sądem i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W chwili obecnej funkcjonariusze wyjaśniają również fakt posiadania dodatkowej kwoty pieniędzy znalezionej przy mężczyźnie. Jeżeli w ostatnim czasie ktokolwiek padł ofiarą oszustwa o podobnym charakterze i stracił swój majątek proszony jest o kontakt pod numerem tel. 47 875 62 00 lub 47 875 64 20.

Policjanci Wydziału Kryminalnego przypominają, aby zachować bardzo dużą ostrożność w trakcie rozmów telefonicznych z osobami podającymi się za krewnych lub funkcjonariuszy służb, co do których nie mamy całkowitej pewności, że są faktycznie tymi osobami za które się podają.

Policjanci nigdy nie proszą o pomoc w akcji czy przekazanie pieniędzy.

 

sierż. szt. Barbara Deryło
Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Ziębiczan sobota, 06.07.2024 06:16
Takie cuda to tylko w Ziębicach? A co Ząbkowice lepsze?...
JAiTYTOja wtorek, 09.07.2024 03:51
JESTEM DUMNY Z TEKIEGO POWATU
Anonim środa, 03.07.2024 17:40
Niech go tam w więzieniu ładnie ugoszczą za okradnie staraszych...
środa, 03.07.2024 16:42
Takie cuda tylko w Ziębicach