komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 24 lipca 2019

Kingi, Krystyny

„Ostatni raz z moją szkołą…” Zakończenie roku w SP nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim

poniedziałek, 24.6.2019 11:22 , komentarze: 1 , odsłony: 871
kategorie artykułu:

    Na uroczystym  apelu z okazji zakończenia roku 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim dyrektor Bożena Kołodziej podsumowała rok szkolny, wyniki klasyfikacji, osiągnięcia w nauce, zachowaniu, wręczając nagrody wzorowym  uczniom kl. I-VIII SP oraz klas III gimnazjum. Ósmoklasistom i trzecioklasistom wręczono statuetki PRIMUS INTER PARES , pamiątkowe teczki ze świadectwami i zaświadczeniami o wynikach egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty, a uczniom wyróżniającym się w różnych dziedzinach wiedzy i umiejętności – nagrody książkowe i statuetki.  Listy gratulacyjne i podziękowania otrzymali rodzice uczniów wzorowych i pracujących na rzecz klasy, szkoły i środowiska,  przyjaciele szkoły. Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec serdecznie podziękował za  sprawowanie funkcji  dyrektora -  pani Bożenie Kołodziej oraz pedagogom pracującym w kamienieckiej jedynce. Słowa uznania wypowiedziała w imieniu rodziców przewodnicząca Rady Rodziców – pani Martyna Stolarczyk, gorąco dziękując pani dyrektor za owocną współpracę.

       Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 było wyjątkowe z uwagi na to, że  mury szkoły opuścili ostatni  gimnazjaliści - rocznik 2003, a także dlatego, że właśnie w tym roku przypada 20. rocznica funkcjonowania placówki. Od nowego roku szkolnego przestają istnieć gimnazja zgodnie z przepisami nowej ustawy o reformie  szkolnictwa z 2016 roku.  W uroczystości zakończenia roku szkolnego wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci, władze gminy. Choć atmosfera była podniosła, nie sposób było nie odczuć panującego wśród zebranych przygnębienia, bo „Ogromnie boli myśl o chwili, w której  nie będzie już następnych dni”.

   Gimnazjaliści przypomnieli zebranym historię Gimnazjum Publicznego im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim. Słowem, śpiewem i tańcem pożegnali swoją ukochaną szkołę. Pamiętali także o tych, którzy odeszli, uczcili ich pamięć minutą ciszy. Jeden z absolwentów powiedział; „…Towarzyszy nam radość - bo mogliśmy stanowić cząstkę tej szkoły, bo poznaliśmy wyjątkowych ludzi, bo doceniono  nas i wysłuchano, bo pokazano nam właściwą drogę życia, nauczono, jak bezpiecznie pokonywać jej wyboje i nieoznakowane zakręty. Dziękujemy!” Młodzież podziękowała także dyrekcji, swoim wychowawcom, nauczycielom,  pracownikom obsługi i administracji, a także przedstawicielom Urzędu Gminy z Panem wójtem na czele. W asyście  pocztów sztandarowych pożegnano uroczyście sztandar gimnazjum, który od tego momentu będzie pamiątką przeszłości.

      Wyjątkowy pod każdym względem program  przygotowali nauczyciele: Dorota Twardowska, Sylwia Grot oraz Małgorzata Wrońska. Pomysł na montaż słowno-muzyczny i jego aranżacja, zasługują na największe brawa. Na wielu twarzach  było widać wzruszenie. Dyrektor szkoły Pani Bożena Kołodziej podsumowała wystąpienie gimnazjalistów słowami: „ W szkole czas odmierzany jest w specyficzny sposób. To kolejne dzwonki, dni, miesiące i lata napędzają machinę szkolnego świata. W tę niezwykłą perspektywę wpisują się także wydarzenia niepowszednie, dzięki którym możliwe jest dokonanie oglądu, zbudowanie refleksji nad pracą własną i szkoły. Do takich wydarzeń należy dzisiejszy jubileusz 20-Lecia Gimnazjum Publicznego im. Adama Mickiewicza. Tegoroczni absolwenci podsumowali piękną i bogatą historię swojej szkoły. Ten dorobek to praca wielu osób - grona pedagogicznego, uczniów, pracowników administracji i obsługi…”

Dyrektor szkoły podziękowała absolwentom za przypomnienie niezwykłych chwil i życzyła młodzieży udanych i bezpiecznych wakacji. Po apelu gimnazjaliści udali się na ostatnie spotkanie ze swoimi wychowawcami i  nauczycielami.

Ostatni apel gimnazjalistów rocznik 2003 dobiegł końca, a nam pozostała refleksja: „ Przeżyte chwile nie giną. Nie wiemy nigdy, kiedy wypłyną z dalekiej przeszłości, by nałożyć się na to, co przeżywamy obecnie”.

Gośćmi uroczystości między innymi byli: dziekan ks. Wojciech Dąbrowski, radna powiatu ząbkowickiego Pani Karolina Czerniec ,przewodnicząca Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pani Bernadeta Chodasewicz, radni Gminy Kamieniec Ząbkowicki .

                                                                                                               MP

       

 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 22.7.2019 12:53
poniedziałek, 22.7.2019 10:10
1
piątek, 19.7.2019 14:17
piątek, 19.7.2019 14:07
piątek, 19.7.2019 11:25
piątek, 19.7.2019 10:26
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Prywatna Poradnia Podologiczna
Prywatna Poradnia Podologiczna
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC