OSP Przedborowa i OSP Brzeźnica włączone do KSRG

poniedziałek, 6.12.2021 13:29 1632 1

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Przedborowej (w gminie Stoszowice) oraz w Brzeźnicy (w gminie Bardo)  decyzją Komendanta Głównego PSP od 6 grudnia 2021 roku zostały włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

fot. OSP Przedborowa
 
 

Z dniem 6 grudnia Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, włączył do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego  156 jednostek (80 nowych, 76 ponownie) OSP w całej Polsce, w tym 15 z województwa dolnośląskiego. Wśród tych jednostek jest OSP Przedborowa i OSP Brzeźnica. 

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy  powstał w 1991 roku. Jego celem jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze, głównie OSP. Działa na trzech poziomach: powiatowym, wojewódzkim i krajowym. 

Włączenie jednostki do KSRG pociąga za sobą profity , ale i obowiązki. Takie OSP jest dysponowane do zdarzenia w pierwszej kolejności, gdy wymaga tego sytuacja może interweniować w ramach systemu na terenie całego powiatu, a także województwa czy kraju. Łatwiej także otrzymać różnorodne dotacje. Z drugiej strony jednostka w KSRG musi spełnić wymagania sprzętowe i mieć odpowiednią liczbę wyszkolonych strażaków. Częściej jest też kontrolowana przez komendę powiatową.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Ja poniedziałek, 06.12.2021 20:16
Brawo druhowie z Brzeźnicy. Pamiętam przyczepę strażacką a tu taki...