OSP Przedborowa będzie w KSRG. Podpisano porozumienie

czwartek, 16.9.2021 08:48 1385 0

W Urzędzie Gminy w Stoszowicach podpisano trójstronne porozumienie w sprawie przyjęcia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Przedborowej. 

 

Porozumienie zawarto pomiędzy Gminą Stoszowice, OSP Przedborowa oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

Podpisanie dokumentu otwiera jednostce drogę do włączenia do KSRG. Teraz opinię musi wydać Komendant wojewódzki PSP oraz Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Jeśli wszystkie te formalności zakończone pozytywnie strażacy z OSP Przedborowa zostaną włączeni do KSRG.

- Jest to wielka nobilitacja i powód do dumy dla strażaków-ochotników, jak i dowód na to, że ich ciężka praca, zaangażowanie i profesjonalizm w działaniu zostały zauważone i docenione Serdecznie gratuluję i cieszę się, że mogę być z Wami w takich momentach. Dla mnie, jako wieloletniego strażaka-ochotnika, to ogromny powód do dumy za całą strażacką brać. Życzę kolejnych sukcesów, wytrwałości i satysfakcji z pełnionej służby na rzecz społeczności - powiedział Paweł Gancarz, wójt gminy Stoszowice.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)