komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 25 listopada 2020

Erazma, Katarzyny

OSP Brzeźnica otrzymała sztandar

wtorek, 8.5.2018 14:37 , komentarze: 2 , odsłony: 4481
kategorie artykułu:

W minioną sobotę miała miejsce bardzo podniosła uroczystość, zwłaszcza dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy, która została zorganizowana w związku z nadaniem sztandaru tej jednostce.

Ceremonia rozpoczęła się od mszy świętej, podczas której proboszcz Parafii św. Mikołaja ks. Piotr Szpiłyk poświęcił sztandar mówiąc, że jest on nie tylko symbolem, z którym jednostka jest utożsamiana, ale to również spoiwo, które łączy daną społeczność. Została również przedstawiona historia OSP w Brzeźnicy, która rozpoczęła swoją działalność tuż po II wojnie światowej. Zostali przywołani wszyscy byli oraz obecni członkowie wraz z pełnionymi funkcjami.

Po mszy uroczystości zostały przeniesione na boisko, gdzie odbyła się oficjalna część przekazania sztandaru. Dowódca uroczystości Henryk Rożniatowski z OSP w Przyłęku, po powitaniu pocztów sztandarowych z jednostek pożarnych z Przyłęku, Braszowic, Dzbanowa, Tarnowa, Lutomierza oraz Barda, zaprosił fundatorów i gości do wbijania gwoździ i wpisania się do księgi pamiątkowej. Tego zaszczytu dostąpili przedstawiciele władz samorządowych: radna Sejmiku Dolnośląskiego Grażyna Cal, starosta ząbkowicki Roman Fester, burmistrz Barda Krzysztof Żegański, przedstawiciel straży pożarnej z Brzeźnicy Łukasz Deptuch, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śl. Henryk Marciniak, ks. Piotr Szpiłyk. Ostatni gwóźdź wbił naczelnik OSP w Brzeźnicy Marcin Ostaszewski.

Niezwykle podniosłą chwilą, było odczytanie przez wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we Wrocławiu Bogumiła Hencla aktu nadania sztandaru oraz jego przekazanie wg ceremoniału jednostce z Brzeźnicy.

Nadanie sztandaru, było świętem nie tylko dla druhów ze straży w Brzeźnicy, ale też całej gminy. Burmistrz Krzysztof Żegański składając gratulacje, podkreślił, jak bardzo odpowiedzialna jest to praca, nie tylko na rzecz społeczności lokalnej. Podziękował za dotychczasową społeczną służbę i dodał, że sztandar ten, będzie jednoczył wszystkich we wspólnym działaniu.

 

UMiG Bardo

 

 

Wasze komentarze

druh-Henio-jest niezatapialny bardzo go lubimy w Bardo
wtorek, 08.05.2018 21:41 autor: taki-tam
wtorek, 24.11.2020 09:39
3
sobota, 21.11.2020 13:24
1
czwartek, 19.11.2020 03:00
16
środa, 18.11.2020 10:16
piątek, 13.11.2020 10:25
11
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec