komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

OSiR do likwidacji! Rada Miejska podjęła decyzję

środa, 30.10.2019 12:06 , komentarze: 4 , odsłony: 4672
kategorie artykułu:

W środę 30 października Rada Miejska podjęła decyzję o likwidacji Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich. Jej zadania ma przejąć powołana w sierpniu tego roku spółka Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji, która będzie nadzorowała także krytą pływalnię.

fot. screen ze strony internetowej OSIR-u w Ząbkowicach Śląskich

 

Radni Rady Miejskiej większością głosów zdecydowali o likwidacji jednostki budżetowej gminy Ząbkowice Śląskie - Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich. Za głosowało 16 radnych, 5 było przeciw. Podczas dyskusji nad projektem głos zabrał radny Franciszek Gawęda, który stwierdził, że jest to bardzo zła decyzja, godząca w interes publiczny i gminy Ząbkowice Śląskie. Radny Gawęda mówił, że już przy podejmowaniu decyzji o powołaniu Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji proponował, by pieczę nad basenem objął "Delfin", ZGK lub OSiR właśnie. Zamiast tego powołało się nową spółkę, która będzie generowała dodatkowe koszty ze względu m.in. na radę nadzorczą itp., a likwiduje się Ośrodek, który bardzo dobrze spełniał swoje zadania. 

 

Rozpoczęcie procesu likwidacji ma się rozpocząć 1 listopada i zakończyć 31 grudnia 2019 roku.  Należności i zobowiązania tej jednostki ma przejąć Urząd Miejski. Mienie znajdujące się w zarządzie OSiR-u także przejmie urząd, a następnie przekaże spółce Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji Spółka z o.o.  ZCSiR przejmie także zadania OSiR-u  z zakresu kultury fizycznej, sportu i rekreacji

- Likwidacja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkowicach Śląskich podyktowana jest brakiem ekonomicznego uzasadnienia dla funkcjonowania w Ząbkowicach Śląskich dwóch jednostek realizujących zadania gminy w zakresie spraw dotyczących kultury fizycznej, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych (...) Likwidacja jednostki i przekazanie majątku Spółce wpłynie na obniżenie kosztów ogólnych (administracyjnych) poprzez bardziej efektywną organizację zarządzania mieniem w stosunku do stanu obecnego, urynkowienie zasad działania  ze względu na ulokowanie usług w strukturze korporacyjnej oraz odseparowanie od budżetu miasta i możliwość oferowania kompleksowych usług - czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

 

Przypomnijmy, że Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji sp. z o.o. zostało powołane 6 sierpnia 2019 roku (na podstawie uchwały RM z dnia 24.07.2019). Początkowy kapitał zakładowy spółki wynosi  200 000 zł i został pokryty wkładem pieniężnym ze środków budżetu Gminy Ząbkowice Śląskie na rok 2019 r. Wszystkie udziały w kapitale zakładowym obejmuje Gmina Ząbkowice Śląskie.

Przedmiotem działalności Spółki Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji będzie świadczenie usług o charakterze użyteczności publicznej w zakresie sportu, rekreacji, rehabilitacji i szeroko rozumianej kultury fizycznej.

W przyszłości gmina nie wyklucza połączenia także innych jednostek np. Ząbkowickiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej. 

 

Wasze komentarze

Może w końcu ktoś trochę pomyśli i otworzy ORLIK w...
czwartek, 31.10.2019 19:51 autor: Xyz
Może nowy prezes zrobi ławki na stadionie .
czwartek, 31.10.2019 10:55 autor: kibic
Nie trzeba inwestować będzie w odprawy...
środa, 30.10.2019 18:42 autor: Po co konkursy...
Teraz tylko przenieść stanowiska z OSiR do ZCSiR i po...
środa, 30.10.2019 18:39 autor: Po co konkursy...
czwartek, 17.9.2020 20:53
1
środa, 16.9.2020 11:46
2
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe