Orzeł Ząbkowice podejmie Sokół Marcinkowice w I kolejce sezonu

czwartek, 11.8.2022 12:09 364 0

W I kolejce sezonu 2022/23 IV ligi dolnośląskiej KS Orzeł Ząbkowice podejmie na własnym boisku Sokół Marcinkowice. Początek meczu w sobotę 13 sierpnia o godz. 11.00 na Stadionie Miejskim.


W ubiegłym sezonie nasz najbliższy rywal zakończył czwartoligowe rozgrywki na ósmym miejscu w tabeli, gromadząc na swoim koncie 38 punktów. Nasz zespół zajął piąte miejsce, zdobywając siedem oczek więcej. W bezpośrednich starciach pomiędzy obiema ekipami w Ząbkowicach Śląskich padł remis 2:2, a w rundzie rewanżowej to podopieczni Rafała Markowskiego byli górą, wygrywając aż 5:1.

Ubiegły sezon to już jednak historia. W tym walka o pozostanie w lidze będzie trudniejsza niż w ostatnich latach, bowiem ze względu na reorganizację rozgrywek od sezonu 2023/2024 i utworzenie na Dolnym Śląsku jednej czwartej ligi, na czwartoligowym froncie zarówno z grupy wschodniej, jak i zachodniej utrzyma się maksymalnie osiem zespołów. Każdy mecz będzie więc niezwykle istotny dla układu tabeli.

W okresie przygotowawczym rozegraliśmy kilka meczów kontrolnych. Odnieśliśmy w nich cztery zwycięstwa, jeden remis i zanotowaliśmy dwie porażki. Na początek zmagań ograliśmy 8:3 Nysę Kłodzko, później pokonaliśmy 3:0 Internacional Brazola Sport, zremisowaliśmy 1:1 ze Słowianinem Wolibórz, przegraliśmy 0:4 z Polonią Nysa, pokonaliśmy 2:1 Strzelinankę Strzelin, przegraliśmy 2:4 z KS Polonia Bielany Wrocławskie i na koniec pokonaliśmy 5:1 Jaworzankę Jawor.

Do zespołu dołączyło sześciu nowych graczy - są to Kamil Aramowicz, Dominik Jagielski, Yevgeniy Belych, Serhii Makarenko, Jakub Jaworski oraz Miłosz Taranek. Najstarszy z nich ma 24 lata. Z zespołem pożegnali się natomiast: Marcin Buryło, Altair Cirneu, Dominik Misztal, Irakli Penderava, Seweryn Raszpla oraz Damian Szydziak.

Sokół w letniej przerwie rozegrał pięć gier kontrolnych. Wszystkie wygrał, ogrywając 3:2 LZS Starowice Dolne, pokonując 6:3 Skalnik Gracze, 2:1 Mewę Kunice, 6:1 Polonię Bielany Wrocławskie oraz 5:1 juniorów FC Academy Wrocław. Do zespołu z Marcinkowic dołączyli m.in. Jakub Matlak z Piasta Żerniki oraz Robert Sobieraj z MKP Wołów.

Rozjemcą sobotniego starcia będzie Adrian Dorocki. Bilety: 10,00 zł. Kobiety i dzieci wchodzą za darmo.

KS Orzeł Ząbkowice Śl. (FB)

Dodaj komentarz

Komentarze (0)