Organek zagra koncert na ziębiceFEST!2024

niedziela, 17.3.2024 15:55 946 1

Zapraszamy na ziębiceFEST!2024, czyli największą miejską imprezę, rozpoczęcie lata w Ziębicach! Już dziś zapiszcie sobie w kalendarzach tę datę: 1-2 czerwca. Na stadionie miejskim w Ziębicach wystąpią wtedy największe gwiazdy polskich scen... Dodatkowo, dzień wcześniej, w piatek 31 maja w Ziębickim Centrum Kultury odbędzie się koncert otwarcia...Szykuje się moc wrażeń i atrakcji!

31 maja wystąpią:
kwit

1 czerwca na ziębickiej scenie usłyszymy:

Bartek Królik

ORGANEK

2 czerwca:
Lady Pank
BARANOVSKI

----------------

ORGANEK - grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów i muzyki - Tomasza Organka. Jest on laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, czy nagrody „Mistrz Mowy Polskiej”. W 2019 Organek zadebiutował, jako prozaik bestsellerową powieścią „Teoria Opanowywania Trwogi”. Przy okazji promocji tej książki, w maju 2022 roku, Tomasz odwiedził również Ziębice. W tym samym roku został uznany przez magazyn „Newsweek” za jednego ze 100. najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura.

Do chwili obecnej zespół wydał cztery płyty długogrające: „Głupi” (2014) – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock;„Czarna Madonna” (2016) – trzy statuetki Fryderyk 2017 w kategorii: Album Roku Rock, Piosenka Roku, Produkcja Muzyczna Roku; Oba albumy uzyskały status platynowej płyty.

W latach 2016-2017 zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i współtworzył dwie koncertowe płyty MGO, które również pokryły się platyną. Tomasz Organek był dyrektorem muzycznym obu tych edycji imprezy.

W 2021 ORGANEK wydał dwie kolejne płyty nominowane do Fryderyka 2022:„Ocali Nas Miłość” (2021) - z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Nominacja w kategorii Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka; „Na razie stoję, na razie patrzę” (2021) - nominacja w kategorii Album Roku Rock/Metal.

Zwieńczeniem dekady działalności zespołu na polskiej scenie muzycznej był koncert „Ørganek MTV Unplugged”, który zarejestrowano w październiku 2023. To kultowa seria koncertów pełnych niepowtarzalnej, muzycznej energii, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w nowych, akustycznych aranżacjach. W styczniu tego roku odbyła się premiera koncertowego albumu, a zespół ruszył w wielką trasę promującą to wydawnictwo.

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria, Holandia, Norwegia, Czechy) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków.

ORGANEK jest stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock / Pol’and’Rock Festival, Jarocin Festival, Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Kazimiernikejszyn, Olsztyn Green Festival i wielu innych). W 2022 zespół supportował grupę Kings Of Leon podczas koncertu we Wrocławiu.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

poniedziałek, 18.03.2024 14:04
hurrrra, jedziemy do Ziębic