komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Opłakany stan drogi w Szklarach. Czy mieszkańcy doczekają się remontu?

piątek, 13.9.2019 09:57 , komentarze: 1 , odsłony: 2276
kategorie artykułu:

 Mieszkańcy Szklar w gminie Ząbkowice Śląskie skarżą się na drogę prowadzącą do posesji  kilkunastu rodzin: po każdym deszczu jest gorzej, w zimie pogotowie i śmieciarki mają problem z jej pokonaniem. 

 

Mimo wielu inwestycji drogowych prowadzonych w powiecie ząbkowickim czy gminie Ząbkowice Śląskie, o których jesteśmy informowani niemal codziennie, jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Wiele dróg lokalnych i gminnych, ale i powiatowych jest w opłakanym stanie, co utrudnia funkcjonowanie tylko kierowcom, ale i mieszkańcom położonych przy nich domostw.

Mieszkańcy wsi Szklary codziennie borykają się z dojazdem do swoich posesji zniszczoną drogą. To droga gminna nr 324 o długości 900 metrów. 300 metrów prowadzi do domostw zamieszkałych przez 11 rodzin, pozostała część drogi, ok. 600 metrów służy jako droga transportu rolnego.  Jak przyznają jej użytkownicy jest ona w okropnym stanie, często dojazd do posesji jest utrudniony.

- Droga prowadzi pod górkę do naszych bloków. Znajduje się ona od strony wjazdu do Szklar od Bobolic naprzeciwko przystanku. Jest to jedyna droga do naszych mieszkań, nie mamy żadnej alternatywy. Po każdych opadach deszczu, które ostatnio były intensywne, stan drogi jest coraz gorszy. W zimie pogotowie i śmieciarki mają problem z dojazdem do naszych posesji. Burmistrz od kilku lat obiecuje nam, że droga zostanie wyremontowana, ale nadal nic się nie dzieje – mówią nam mieszkańcy.

Sołtys i Rada Sołecka Szklar zwracały się do gminy Ząbkowice Śląskie o remont i wpisanie go do budżetu gminy na 2020 rok.  Urząd odpowiada, że wszystko zależy od uzyskania dotacji ma modernizację tego odcinka.

- Droga gminna wewnętrzna, nr ewidencji gruntów 324 w miejscowości Szklary została ujęta w protokole gminnej komisji ds. szacowania szkód w infrastrukturze komunalnej spowodowanych przez intensywne opady deszczu w  2019r. W przypadku ujęcia przedmiotowej drogi przez  komisję Wojewódzką  do dofinansowania, roboty budowlane związane z przebudowa ww. drogi wykonane zostaną w 2020r.

 

Wasze komentarze

W Ziębicach takie dziurawe drogi to norma, coś tam zaczęli...
sobota, 14.09.2019 10:11 autor: mieszkaniec
poniedziałek, 28.9.2020 09:38
1
piątek, 25.9.2020 16:54
3
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.