komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 18 czerwca 2021

Marka, Elzbiety

Okradli niezamieszkały dom, uciekając gubili skradzione przedmioty. Są już w rękach policji

środa, 9.6.2021 14:55 , komentarze: 2 , odsłony: 3582
kategorie artykułu:

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 39 lat podejrzanych o włamanie do niezamieszkałego domu jednorodzinnego w gminie Bardo. Z budynku ukradli przedmioty o wartości ok. 2000 zł. w tym suszarkę, młynki do kawy, lampki choinkowe jak również inne artykuły elektryczne. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Policjanci ząbkowickiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży oraz włamania do domu jednorodzinnego w gminie Bardo.

- Z przekazanych informacji wynikało, że przed niezamieszkałym budynkiem stoi samochód, do którego ktoś ładuje przedmioty pochodzące z domu. Nie są to właściciele budynku. Pokrzywdzony powiadomiony o tym fakcie przed przyjazdem policji rozpoczął pościg za sprawcami prywatnym samochodem. Sprawcy uciekając z miejsca włamania gubili po drodze skradzione przedmioty, a następnie porzucili również samochód, którym się przemieszczali i uciekli na piechotę - mówi st.asp. Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. 
 

Z budynku ukradli przedmioty o wartości ok. 2000 zł, w tym suszarkę, młynki do kawy, lampki choinkowe jak również inne artykuły elektryczne.

- Sprawą włamania niezwłocznie zajęli się policjanci z Ząbkowic Śl., doprowadzając do zatrzymania dwóch mężczyzn, mieszkańców Kłodzka podejrzanych o to włamanie. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Jak się okazało 40 i 39-latek poprzez wyłamanie wkładki w zamku drzwi domu jednorodzinnego dostali się do jego wnętrza skąd zabrali szereg przedmiotów gospodarstwa domowego oraz innych. Za to przestępstwo mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat - dodaje policjantka. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 16 min temu
środa, 16.6.2021 11:33
poniedziałek, 14.6.2021 08:58
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie