Kolejne dwa autokary, mające wieźć uczniów na wycieczki, w złym stanie technicznym

piątek, 24.5.2024 13:49 2226 4

Koniec roku szkolnego to czas wyjazdów dzieci i młodzieży na wycieczki szkolne. Organizatorzy, dbając o bezpieczeństwo uczestników, coraz częściej zwracają się z prośbą o skontrolowanie autokarów. Wszystkie realizowane działania prewencyjno - kontrolne przeprowadzane są z myślą o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży. Tylko 21 maja  funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej Komendy Powiatowej Policji skontrolowali dziewięć autokarów, którymi dzieci z różnych szkół i przedszkoli mieli udać się na wycieczki szkolne. Przeprowadzone kontrole w siedmiu przypadkach przebiegły pomyślnie i uczniowie mogli wyruszyć na wycieczkę, dwa autokary musiały zostać podmienione. 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ząbkowickiej komendy dostają wiele zgłoszeń z prośbą o kontrolę przed wyjazdem. Liczba ta nasila się w okresie przed wakacyjnym, gdzie wiele szkół i przedszkoli decyduje się na wycieczki szkolne. Bez względu na to czy jest to wyjazd jedno czy kilkudniowy, sprawdzenie autokaru i jego kierowcy daje organizatorom gwarancję, że młodzież wyrusza w podróż sprawnym pojazdem i z odpowiedzialnym kierowcą.

Funkcjonariusze w trakcie kontroli sprawdzają między innymi dokumenty kierowcy i jego stan trzeźwości, stan techniczny pojazdu, wyposażenie oraz czy za przednią i tylną szybą znajdują się tablice barwy żółtej z symbolem dzieci barwy czarnej, wymagane podczas przewozu zorganizowanej grupy dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat.

Przeprowadzone w dniu 21 maja kontrole w większości przypadków przebiegły pomyślnie i uczniowie mogli wyruszyć na wycieczki. Dwa autokary okazały się być w złym stanie technicznym, policjanci nie dopuścili do dalszej, kierowców pouczono, a przewoźnik podstawił kolejne sprawne autobusy, którymi dzieci pojechały na wycieczki

Jeśli nie jest to sytuacja nagła, prosimy o telefon na kilka dni przed wyjazdem. Podając godzinę kontroli prosimy również o uwzględnienie czasu jaki policjanci potrzebują na jej przeprowadzenie i sporządzenie stosownej dokumentacji.

Polecamy również stronę Bezpieczny Autobus . Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu lub autokaru, żeby otrzymać raport z informacją czy pojazd którym będą jechać Państwa dzieci, ma ważne badania techniczne, aktualne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Informacje o autobusie można otrzymać całkowicie bezpłatnie.
 

aspirant sztabowy Paweł Pitoń / Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
Itd powinna zająć się firmą chodzi o bezpieczeństwo ludzi
Ja sobota, 25.05.2024 17:10
Jak pisałem te busy ,autobusy to jeden na sto sprawne...
piątek, 24.05.2024 16:36
Itd powinna zająć się firmą chodzi o bezpieczeństwo ludzi
piątek, 24.05.2024 17:46
Wożą ludzi niesprawnymi autobusami znów pouczenie? Dziwna sprawa?
piątek, 24.05.2024 14:57
Mundi?