Bardo: Rajd samochodowy do Mistrzostw Dolnego Śląska

środa, 10.11.2021 11:28 2953 1

7 listopada br. w Bardzie odbyła się 3 runda Rally Masters, będąca kolejną eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska.

Łącznie na trasie rajdu stanęło ok. 30 załóg.

Baza rajdu oraz park serwisowy znajdował się w Bardzie na parkingu przy ul. Lipowej. Tutaj również był oficjalny start i meta rajdu oraz uroczystość wręczenia pucharów i statuetek. W ramach tego wydarzenia Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański miał okazję doświadczyć jazdy autem rajdowym, co było dla niego dużą dawką adrenaliny i niesamowitym przeżyciem.

Impreza została przeprowadzona w ciągu dwóch dni i składała się z 5 sekcji. Na trasie zlokalizowanych było 8 odcinków specjalnych. Długość trasy: 144,12 km (w tym 49,36 km odcinków specjalnych). Natomiast zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: RO (Rajd Okręgowy) oraz SKJS (Super Konkursowa Jazda Samochodem). W kategorii RO zwyciężyli i Puchar Burmistrza Barda otrzymali: Aleksander Terlecki (kierowca) i Paweł Drahan (pilot) jadący samochodem Ford Fiesta Proto. Natomiast  w kategorii SKJS pierwsze miejsce zajęli: Michał Pinczakowski (kierowca) i Mateusz Sompolski (pilot), którzy jechali samochodem Peugot 206.

Podczas ceremonii rozdania nagród oraz wręczenia statuetek i pucharów Gminę Bardo reprezentowali zastępca burmistrza Rafał Batóg oraz Aneta Macherzyńska, kierownik Referatu Komunikacji Społecznej UMiG w Bardzie.

Całą imprezę w Bardzie koordynował Dyrektor Rajdu Okręgowego Ryszard Krawczyk.

Cieszymy się, że mogliśmy na żywo oglądać zmagania rajdowców oraz że wszyscy szczęśliwie ukończyli zawody.

To kolejna impreza, która obok wydarzeń rowerowych, biegowych czy wodniackich, może na stałe zagości w Bardzie – Mieście Cudów.