Wyjeżdżał z podwórka, uszkodził dwa zaparkowane samochody. 24-latek miał ponad 2,5 promila

poniedziałek, 18.10.2021 10:51 4928 6

24-latek miał ponad 2,5 promila kiedy wyjeżdżał z jednego z podwórek w Ząbkowicach Śląskich. Po drodze uszkodził dwa zaparkowane samochody i metalowy słupek. O wyczynach nietrzeźwego kierowcy zaalarmował policjantów świadek zdarzenia. 

W sobotę 16 października po południu na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna. Z przekazanych przez niego informacji wynikało, że na jednej z ulic w Ząbkowicach Śląskich miało dojść do zdarzenia drogowego.

- Kierowca samochodu volkswagen golf wyjeżdżając z jednego z podwórek uderzył w dwa zaparkowane samochody i metalowy słupek. Świadek podejrzewał, że kierujący może być nietrzeźwy. Jak się okazało, jego przypuszczenia były trafne. Niezwłocznie we wskazane w zgłoszeniu miejsce udali się policjanci Wydziału Kryminalnego. Świadek rozmawiając z funkcjonariuszami zauważył mężczyznę, którego rozpoznał jako kierującego samochodem volkswagen. Okazało się, że krótko po uderzeniu w zaparkowane samochody, zatrzymał on swój pojazd i oddalił się pieszo - informuje st.asp. Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. 

24-latek z powiatu dzierżoniowskiego miał problem z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa. Został zatrzymany. Badanie na urządzeniu pokazało, że był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu.

- Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Teraz za kierowanie pod wpływem alkoholu mężczyzna musi się liczyć z karą do 2 więzienia, wysoką grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów - dodaje policjantka.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. W takim stanie kierowca nie ma pełnej kontroli nad pojazdem i tym, co się dzieje na drodze. Uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nietrzeźwi za kierownicą często też są skłonni do brawury i lekceważą przepisy drogowe. To może powodować wiele niebezpiecznych sytuacji.

- Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "PIŁEŚ – NIE JEDŹ!". Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie  - mówi st.asp. Katarzyna Mazurek.

foto: KPP w Ząbkowicach Śląskich 

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

Odpowiadasz na komentarz:
Gość.
czwartek, 01.01.1970 01:00
Gdybyś potrafił czytać to byś doczytał , że był z powiatu dzierżoniowskiego . A tylko czujność i odwaga osoby ponoć z tamtej ulicy nie dopuściła do tragedii jaką mógł wyrządzić np. twojemu bliskiemu .
Gość. poniedziałek, 18.10.2021 17:37
Gdybyś potrafił czytać to byś doczytał , że był z powiatu dzierżoniowskiego . A tylko czujność i odwaga osoby ponoć z tamtej ulicy nie dopuściła do tragedii jaką mógł wyrządzić np. twojemu bliskiemu .
wtorek, 19.10.2021 18:17
A gdzie pił jak nie na Aliantów?
poniedziałek, 18.10.2021 17:48
Z kim pił I dlaczego?
poniedziałek, 18.10.2021 20:56
Na Aliantów to same pijaczyny
GZZ poniedziałek, 18.10.2021 21:03
No właśnie, dlaczego???
poniedziałek, 18.10.2021 14:56
Pijaczna z Aliantów