Notoryczny złodziej recydywista okradał sklepy i stacje benzynowe

wtorek, 8.6.2021 13:50 2842 3

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o 15 kradzieży sklepowych. Łupem sprawcy padał przede wszystkim alkohol, ale również czekoladki, perfumy, papierosy, a nawet płyn do chłodnic. Okazało się, że sprawca był już wielokrotnie zatrzymywany i karany za kradzieże w sklepach na terenie powiatu ząbkowickiego. 

fot. ilustracyjne

 

Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże na terenie ząbkowickich sklepów spożywczych, alkoholowych, jak również stacji paliw.

- Jak ustalili policjanci podejrzany od 17 kwietnia do 2 czerwca br. dokonał 15 kradzieży. Wykorzystując nieuwagę personelu naraził właścicieli kilku sklepów na łączne straty w mieniu o wartości ponad 2,2 tysiąca złotych. Łupem sprawcy padło przede wszystkim piwo i czekoladki. Mężczyzna dokonał kradzieży 82 piw różnego rodzaju oraz 34 sztuk bombonierek i czekolad. Nie pogardził również markowymi wodami toaletowymi, a nawet płynem do chłodnic. Swój złodziejski proceder zakończył kradzieżą puszki z zawartością pieniędzy Towarzystwa Pomocy Dzieciom - informuje st. asp. Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. 

Funkcjonariusze potwierdzili, że mieszkaniec powiatu ząbkowickiego był wielokrotnie zatrzymywany za kradzieże w sklepach. Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów, a ponieważ działał w warunkach recydywy teraz musi się liczyć z surowszą karą. Za przestępstwo kradzieży w warunkach recydywy można trafić do zakładu karnego nawet na ponad 7 lat.

 

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:
Paser
czwartek, 01.01.1970 01:00
No ładnie to trzeba dokonać aż tylu kradzieży żeby zostać zatrzymanym
Arcymag czwartek, 10.06.2021 07:33
Włamać się do sklepu aby ukraść papierosy
Arcymag czwartek, 10.06.2021 07:41
Niezły agent, odpowie za głupotę, teraz w kajdankach robi meee
Paser wtorek, 08.06.2021 19:05
No ładnie to trzeba dokonać aż tylu kradzieży żeby zostać zatrzymanym