komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 20 czerwca 2021

Diny, Bogny

Mieszkaniec Barda nominowany do Grand Press Photo 2020

piątek, 8.5.2020 15:03 , komentarze: 2 , odsłony: 6190
kategorie artykułu:

Bartłomiej Busz, mieszkaniec Barda, fotograf dokumentalista, publikujący m.in. w Gazecie Wyborczej czy National Geographic Poland został nominowany do finału Grand Press Photo 2020 w kategorii "Ludzie" za fotoreportaż o ukraińskim piosenkarzu Sashy Boole.

fot. Bartłomiej Busz, mat. prywatne

Bartłomiej Busz ma  33 lata i od ponad dwóch lat mieszka w Bardzie, skąd pochodzi jego żona. Od 12 lat żyje z fotografii. Dotychczas pracował jako fotoreporter w gazetach codziennych, jak Gazeta Wyborcza, ale jego zdjęcia były publikowane także m.in. Newsweeku, National Geographic Polska czy radiu BBC. Obecnie jest freelancerem, prowadzi własną działalność. 

Jego fotoreportaż wykonany w latach 2016-2019 został nominowany do finału XVI edycji Grand Press Photo: "Ukraiński songwriter Sasha Boole gra amerykański folk country. Przez ostatnie cztery lata koncertował w klubach, na festiwalach oraz nietypowych miejscach całej Europy" - czytamy na portalu Press.

- To fotoreportaż, a jednocześnie duży projekt dokumentalny. Sashę poznałem cztery lata temu i od tamtego czasu bardzo często towarzyszę mu w jego trasach koncertowych w zasadzie po całej Europie. Jest to niszowy muzyk, który dzięki swojemu menadżerowi występuje w wielu nietypowych miejscach, jak w więzieniach. Gra też oczywiście w klubach, na festiwalach. Jest ciekawą, nietuzinkową postacią, o którym opowiadam historię - mówi Doba.pl Bartek Busz - Nominacja do finału za ten fotoreportaż jest dla mnie szczególna, bo z moim bohaterem jestem już związany emocjonalnie. Po prostu zakumplowaliśmy się. W ubiegłym roku podczas krótkiego urlopu był nawet u mnie w Bardzie. 

Jedno z nominowanych zdjęć Bartłomieja Busza

 

W fotografii zawsze najciekawszy jest dla niego człowiek, jego codzienność i emocje. 

- Interesuje mnie historia jednostki, czy grupy społecznej, to zawsze mnie mobilizuje, żeby wziąć aparat do ręki i o kimś opowiedzieć. Ważniejsza jest dla mnie treść niż forma.  

 Jak zapewnia, Bardo jest dla niego dobrym miejscem do artystycznej twórczości.

- Mam już kilka takich perełek fotograficznych z tego terenu, jak chociażby gdy na moście była montowana figura św. Jana Nepomucena. Bardo jest małym miasteczkiem, malowniczym i z ciekawymi mieszkańcami. Interesują mnie ludzie w codzienności, w aspekcie trochę socjologicznym. 

Bartek Busz już w 2011 roku był nominowany do Grand Press Photo, w kategorii przyroda za zdjęcie pojedyncze i za fotocast (połączenie filmu, dźwięku i fotografii reportażowej). W kategorii zdjęcie pojedyncze przyroda zdobył wtedy pierwszą nagrodę. 

 W tym roku pod patronatem Onetu odbywa się głosowanie internetowe o Nagrodę Internautów, zachęcamy do głosowania na prace Bartłomieja Busza. Głos można oddać tutaj:

https://www.press.pl/grand-press-photo-2020/glosowanie/page:3

 

 

 
Dodajesz odpowiedź do
to b.dobra wiadomość. Ogromne gratulacje dla Pana Bartłomieja. Brawo. Za chwilę zagłosuję wspierając ARTYSTĘ.

wtorek, 05.12 11:15 autor: nie mieszkanka Barda


Wasze komentarze

to b.dobra wiadomość. Ogromne gratulacje dla Pana Bartłomieja. Brawo. Za chwilę zagłosuję wspierając ARTYSTĘ.

wtorek, 12.05.2020 11:15:04 autor: nie mieszkanka Barda

Jaki on mieszkaniec Barda?
wtorek, 12.05.2020 10:28 autor: Łukasz

poniedziałek, 31.5.2021 10:24
poniedziałek, 24.5.2021 09:14
czwartek, 20.5.2021 15:27
wtorek, 18.5.2021 09:16
poniedziałek, 17.5.2021 09:03
czwartek, 29.4.2021 10:27
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius