[FOTO] Bieg Św. Floriana - Memoriał Dariusza Buły

sobota, 18.1.2020 15:32 5952 3

Blisko 40 zawodników w śniegu i mrozie ścigało się na malowniczej trasie "Dziewięć Buków: w Srebrnej Górze podczas Biegu św. Floriana Memoriale Dariusza Buły.

 Bieg Świętego Floriana, impreza dedykowana strażakom i miłośnikom biegów narciarskich, w tym roku poświęcona została pamięci zmarłego strażaka Dariusza Buły, który był jej pomysłodawcą i organizatorem.

W tym roku rywalizacja sportowa poświęcona jest pamięci naszego kolegi dh bryg. mgr inż Dariuszowi Bule. Dh Dariusz Buła był długoletnim naczelnikiem Wydziału Kontrolno- Rozpoznawczego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie. Zasłużony dla Dolnego Śląska oficer pożarnictwa. Aktywnie uczestniczył w każdej edycji Biegu Św. Floriana, włączając się w jego organizację, dbając o przestrzeganie zasad sprawiedliwej rywalizacji sportowej, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Dlatego też w ten sposób chcemy oddać mu cześć, dedykując IX Bieg Św. Floriana jego pamięci - mówią strażacy z OSP Budzów.

Ze względu na brak śniegu na trasie zmagania na biegówkach zostały zamienione na bieg przełajowy, Pogoda pokazała jednak swoje kapryśne oblicze i w trakcie zawodów biegaczom towarzyszyły opady śniegu i  niska temperatura.

Około 40 zawodników rywalizowało na dwóch trasach 6 i 12 kilometrowej. W kategorii kobiet open pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Jurasz z Kamieńca Ząbkowickiego, drugie Anna Dudczak z Rudnicy, a trzecie Sylwia Kodzis z Janowca. Wśród mężczyzn najszybszy był Marek Leśnicki ze Świdnicy, drugi na mecie był Przemysław Winny z Bielawy, a trzeci Piotr Buła z Ząbkowic Śląskich.

 

W kategorii strażaków pierwsze miejsce zajął Marek Leśnicki reprezentujący KP PSP w Świdnicy, drugie Marcin Kosiński z Kłodzka, a trzecie Piotr Buła z Ząbkowic Śląskich. Wśród strażaczek najszybsza była Marcelina Ziomek, a druga Zuzanna Gnyl, obie z MDP Budzów. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Tryburczył z OSP Budzów.  Nagrodzono także najmłodszego i najstarszego zawodnika IX Biegu Św. Floriana w Srebrnej Górze. 

 

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:
InnyStraz
czwartek, 01.01.1970 01:00
Za rok będę jeszcze raz
sobota, 18.01.2020 16:19
Pani z numerem52 bardzo ładne oczy
sobota, 18.01.2020 16:07
Może za to dołączę jako człapak
InnyStraz sobota, 18.01.2020 15:56
Za rok będę jeszcze raz