[WIDEO] Nowy wóz dla OSP Grodziszcze

niedziela, 16.12.2018 20:33 6197 2

W sobotę 15 grudnia w Grodziszczu w gminie Stoszowice uroczyście i oficjalnie przekazano miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Następnie dokonano przekazania i poświęcenia pojazdu. W tej niewątpliwie ważnej chwili dla OSP Grodziszcze uczestniczyli przedstawiciele władz gminnych, wicestarosta powiatu ząbkowickiego, zastępca komendanta powiatowego PSP, przedstawiciele powiatowego oddziału  Związku OSP RP oraz straży granicznej, strażacy i poczty sztandarowe z gminnych jednostek OSP oraz zaprzyjaźnionej jednostki z Ostroszowic.

 

 

Wójt gminy Paweł Gancarz przekazał na ręce prezesa OSP Grodziszcze Piotra Chmielewskiego kluczyki od pojazdu, po czym kierowca sprawdził i uruchomił pojazd.

Na sali świetlicy wiejskiej w Rudnicy wręczono podziękowania i gratulacje na druhów OSP Grodziszcze.

Nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Grodziszcze wykonany został na podwoziu  IVECO i kosztował blisko pół miliona złotych. Firma, która dostarczyła pojazd to Ładziński Produkcja Specjalistycznych Pojazdów z Jeleniej Góry, to drugi tego typu samochód z seryjnej produkcji na rynek polski. 
Pojazd jest w pełni wyposażony i gotowy do podjęcia natychmiastowych działań w przypadku wystąpienia zagrożeń. Posiada między innymi zbiornik na wodę o pojemności 1000 l, motopompę JOHSTADT, szybkie natarcie, wyciągarkę, wyposażony został również w nowe radiostacje, latarki. 

Nowy pojazd zastąpi mocno wysłużoną i starą IFĘ.  Zakup udało się zrealizować dzięki determinacji druhów i zarządu jednostki jak również dzięki wsparciu gminy Stoszowice, która dołożyła znaczącą część środków finansowych, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska, MSWiA jak również Urzędowi Marszałkowskiemu.

 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
super sprawa noi najważniejsze że był ksiądz ,bo tak to nic by ztego niebyło
poniedziałek, 17.12.2018 06:02
super sprawa noi najważniejsze że był ksiądz ,bo tak to nic by ztego niebyło
poniedziałek, 17.12.2018 08:00
Gratulacje niech sluzy jak najlepiej.