Orzeł Ząbkowice: Pechowy remis seniorów! Zwycięstwa młodzieży!

poniedziałek, 18.9.2017 10:29 1751 3

Pechowy remis Orła Sokołem Wielka Lipa. Biało - niebiescy do 94 minuty prowadzili 2:1 (1:1) z przyjezdnymi jednak w ostatniej akcji meczu goście wyszli z akcją, napastnik Sokoła strzelił w kierunku bramki, piłka odbiła się od słupka i trafiła w bramkarza, a następnie wtoczyła się do bramki. Sędzia nie wznowił już meczu i oba zespoły podzieliły się punktami.

W przekroju całego meczu lepsze wrażenie sprawiali goście. Orzeł zaczął od mocnego uderzenia bo w 5 minucie po rozegraniu rzutu rożnego do siatki trafił Maciej Rakoczy. Kolejny kwadrans to dominacja biało - niebieskich i kilka dobrych akcji. Później mecz się wyrównał, a Sokół zaczął groźnie atakować co zakończyło się golem na 1:1.

Po zmianie stron pierwsi zaatakowali goście. Sokół atakował głównie skrzydłami i powodowało to dużo zamieszania w szykach obronnych Orła. Zespół Tomasza Masłowskiego przebudził się w 60 minucie. Po kilku dobrych akcjach w ataku kolejny stały fragment gry ząbkowiczanie zamienili na gola, którego autorem był Dawid Kuriata. Po strzeleniu bramki nasi zawodnicy mogli podwyższyć jednak brakowało szczęścia pod bramką przyjezdnych. Ostatnia akcja meczu mogła się potoczyć inaczej gdyby Karol Zalewski zamiast podawać piłkę przed bramką rywala co w efekcie skończyło się kontrą gości i akcją bramkową zakończył ją strzałem.

Biało - niebiescy w środę 20 września w Lubawce zmierzą się z miejscowym Orłem w meczu II rundy Okręgowego Pucharu Polski, zaś w sobotę 23 września.

Ubiegły weekend był udany dla drużyn młodzieżowych. W Lidze Okręgowej Trampkarza zespół Orła pokonał Victorię Wałbrzych 14:0! Biało - niebiescy nie dali także szans Kuźni Jawor wygrywając na własnym boisku w Dolnośląskiej Lidze Młodzika 4:0.

Juniorzy także zanotowali zwycięstwa. Zespół juniorów młodszych dopisał bez gry trzy punkty ponieważ Ślęża Ciepłowody nie stawiła się na mecz natomiast juniorzy starsi pokonali Bielawiankę Bielawa 3:0 po golach Wiśniowskiego, Sztangreta i Sojki.