komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 21 czerwca 2021

Alicji, Alojzego

Odjazdowy Bibliotekarz

czwartek, 16.6.2016 10:22 , komentarze: 1 , odsłony: 1698
kategorie artykułu:

W sobotę 11 czerwca odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ziębicach w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Odjazdowy Bibliotekarz”. Wzięło w nim udział 40 uczestników (najmłodszy miał 6 lat, najstarszy- 75) pod wodzą prawdziwej ikony turystyki rowerowej naszego regionu- Henryka Sławca


Przed wyruszeniem w trasę cykliści przystroili siebie i swoje wehikuły w pomarańczowe barwy (oficjalny kolor akcji) oraz wysłuchali przemowy honorowego gościa, wiceburmistrz Ziębic Janiny Lacel, która ufundowała słodki poczęstunek dla uczestników w postaci czekających na mecie lodów.

Trasa rajdu wiodła przez przedmieścia Ziębic, a następnie malowniczymi polnymi i leśnymi ścieżkami do Henrykowa i z powrotem. Po drodze rowerzyści odwiedzili m.in. zabytkowy grobowiec z 1923 roku kryjący szczątki wielkiego księcia Saksonii Wilhelma Ernsta von Sachsen- Weimar- Eisenach. Pan Sławiec przybliżył sylwetkę księcia, okoliczności jego śmierci i pochówku w tym akurat miejscu i późniejsze losy samego zabytku zbezczeszczonego przez „poszukiwaczy skarbów”. Po dotarciu do Henrykowa urządzono postój na boisku przy klasztorze Cystersów. W otoczeniu wspaniałej klasztornej architektury rajdowcy wzięli udział w konkursach i zabawach ruchowych przygotowanych przez Panie Annę Dłutowską i Dorotę Sala, bibliotekarki z MBP Ziębice. W drodze powrotnej z Henrykowa pomarańczowy peleton zatrzymał się jeszcze przy źródle Cyryla, gdzie najbardziej spragnieni mogli uzupełnić płyny. Rajd zakończył się ogniskiem przy Ziębickim Centrum Kultury. Podczas  pieczenia kiełbasek wymieniano się wrażeniami z trasy i gratulowano wzajemnie kondycji i wytrwałości. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę.

            Organizatorzy pragną dodatkowo podziękować instytucjom których wkład finansowy i rzeczowy przyczynił się do pełniejszej realizacji projektu: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich, R.P.P.H. Ziębice Sp. z o.o., Kopalnia Gnejsu Pomianów- Doboszowice Sp z o.o., Ziębickie Centrum Kultury. Osobne podziękowania dla Pana Henryka Sławca za projekt plakatu, ułożenie trasy rajdu, oraz merytoryczny nadzór nad jego przebiegiem.

 

 

Wasze komentarze

Dlaczego pod Gwarkiada w Zlotym Stoku nie da sie komentarzy...
sobota, 18.06.2016 08:27 autor: mieszkaniec
piątek, 11.6.2021 11:03
6
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius