komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 25 maja 2020

Grzegorza, Urbana

O krok od nieszczęścia w Srebrnej Górze. Stary słup energetyczny przewrócił się na posesję

czwartek, 14.5.2020 15:49 , komentarze: 3 , odsłony: 2796
kategorie artykułu:

Stary, drewniany, przegniły w środku słup energetyczny podczas prac jednej z firm przewrócił się na prywatną posesję. Tym razem nie doszło do tragedii, ale jak alarmują mieszkańcy przy tej ulicy pozostałe drewniane słupy są w podobnie złym stanie i zagrażają zdrowiu i życiu.

Feralne zdarzenie miało miejsce 28 kwietnia na ul. Szkolnej w Srebrnej Górze. Jak relacjonuje nasz Czytelniczka, około godziny 15.00 pewna firma montowała uchwyty na słupach energetycznych linii napowietrznej. Podczas wejścia na słup pracownika tej firmy, słup się wyłamał i przewrócił na posesję, uszkadzając płot oraz wiatę.  Zerwane zostały linie w sąsiednich posesjach. Na jednej z nich przebywali ludzie, a druty zawisły nad ich głowami w odległości około metra, gdyż zahaczyły o wiatę i gałęzie drzew.

- Osoby te zostały bezpośrednio narażone na porażenie prądem. Na szczęście nikomu nic się nie stało, oprócz kilku uszkodzeń mienia - mówi nasza Czytelniczka -  Na miejsce przyjechała policja. Po interwencji telefonicznej przez mieszkańców przyjechali pracownicy firmy energetycznej wymienić słup i podłączyć prąd.

Jak mówią nam mieszkańcy, zgłaszali telefonicznie stan techniczny słupów do firmy energetycznej w celu ich wymiany,ale bezskutecznie, chcą więc wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za wymianę słupów w złym stanie technicznych, których przy tej ulicy jest więcej, a każdy z nich stanowi potencjalne zagrożenie dla ludzkiego życia.? 

Przegląd sieci energetycznej niskiego napięcia, o którym mowa robiony przez nasze służby techniczne pod koniec ubiegłego roku. Ze względu na stan techniczny i ich wiek, cztery słupy drewniane, które były częścią tej linii zostały zakwalifikowane do wymiany, zaplanowanej na I kw. bieżącego roku - wyjaśnia Ewa Groń, rzecznik prasowy TAURON Dystrybucja - Ze względu na nadzwyczajną sytuację, tj. stan epidemii prace te nie zostały zrealizowane zgodnie z założonym harmonogramem.  

Wynikało to z wstrzymania przez TAURON Dystrybucja prac planowych (które skutkowałyby wyłączeniem dostaw energii dla klientów podczas epidemii), ograniczonego sposobu działania w części realizowanych obszarów, konieczności zapewnienia środków ochrony osobistej dla pracowników oraz ograniczeń w działaniu części firm współpracujących, w tym obsługujących Tauron, jako wykonawcy zlecanych prac oraz w zakresie dostaw.

- Obecnie ogólna sytuacja się normalizuje i zakładamy, że wymiana 3 słupów drewnianych, które nadal są elementami tej sieci zostanie wykonana do końca II kw. br. roku. Deklarujemy jednocześnie, że potraktujemy to zadanie priorytetowo - dodaje rzeczniczka Tauron Dystrybucja - Jeśli chodzi o samo zdarzenie z 28.04, to uszkodzenie słupa było efektem prowadzonych przez firmę zewnętrzną prac na naszej sieci, które nie uwzględniały stanu technicznego słupa i spowodowały bezpośrednio jego złamanie.  Słup został niezwłocznie wymieniony na betonowy i tak będzie w najbliższym czasie również w przypadku trzech pozostałych drewnianych słupów na tym odcinki linii.

 

 

Wasze komentarze

A do czego są te uchwyty?
piątek, 15.05.2020 08:23 autor:
sobota, 23.5.2020 15:43
14
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.