O czerpaniu radości z każdej chwili – młodzież z ziębickiej „Dwójki” z wizytą w Teatrze „Arka”

wtorek, 23.11.2021 09:19 265 0

Wyjazdem do wrocławskiego Teatru „Arka” młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach zainicjowała projekt „Z kulturą na Ty”, który realizowany jest we współpracy z Fundacją „Teraz Ziębice” oraz Fundacją PZU. Celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie świadomego odbiorcy kultury wysokiej, poszerzenie wiedzy o teatrze oraz rozwijanie kreatywności, wrażliwości i wyobraźni.

5 listopada wzięliśmy udział w przedstawieniu „Oskar i pani Róża”, które powstało w oparciu o książkę Érica-Emmanuela Schmitta pod tym samym tytułem. Kameralna scena Teatru „Arka” zrobiła na nas duże wrażenie. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta w murach prawdziwego teatru i okazja do przełamania stereotypowego myślenia na temat widowisk teatralnych, które kojarzyły się z nudą.

Spektakl okazał się niezwykle ciekawy. Historia chłopca zmagającego się z nieuleczalną chorobą, zaprezentowana w oryginalny sposób, wywoływała zarówno śmiech, jak i łzy. Przedstawienie, podobnie jak książka, nie mówi o śmierci. Mówi o życiu, o tym jak ciężko być szczerym i prawdziwym. Ta niezwykła opowieść, mimo że taka smutna, jest również bardzo pozytywna – uczy wiary w ludzi i nakłania, by czerpać radość z każdego dnia, z każdej chwili. Każdy z uczestników spektaklu był nim bardzo poruszony.

Ciekawym doświadczeniem były również warsztaty aktorskie, w których braliśmy udział po przedstawieniu. Okazuje się, że nie jest łatwo stać na scenie, improwizować, i odgrywać role. Zdaniem aktorki, prowadzącej warsztaty, poradziliśmy sobie z tym zadaniem wyśmienicie.

Teatr „Arka” okazał się niezwykłym miejscem. Doświadczyliśmy tu wielu wzruszeń, niektórzy z nas odkryli swoje pasje, a myślę, że wielu „zakochało się” w teatrze.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)