Nowa pracownia robotyki w SP 2 w Ziębicach i techniczna w szkole w Henrykowie

czwartek, 23.6.2022 08:42 1007 0

W dwóch szkołach w gminie Ziębice: w SP 2 i szkole podstawowej w Henrykowie otwarte nowe pracownie, które pozwolą uczniom rozwijać nowe, przydatne umiejętności. Są to pracownie robotyki i prac technicznych.

 

 

Prawie 100 tys. zł to wartość wyposażenia nowej pracowni do zajęć z robotyki, która została utworzona w Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach. Wyposażenie, w tym przede wszystkim zestawy i urządzenia do nauki programowania i kodowania zostały zakupione z dotacji z projektu Laboratoria Przyszłości finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Burmistrz Ziębic na wniosek dyrektora szkoły zatwierdził dodatkowe godziny dydaktyczne, które zostaną wykorzystane na potrzeby koła robotyki dla chętnych uczniów.

 

Pracownię prac technicznych oddano z kolei do użytku w Szkole Podstawowej w Henrykowie. Pracownia wyposażona w wiele podstawowych narzędzi, maszyny do szycia, ale i zestawy do robotyki, urządzenia multimedialne oraz nowoczesne drukarki 3D zakupiono ramach Projektu Laboratoria Przyszłości z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej za 86 700 zł. Przy okazji  dyrektor Bogusława Kołsut zaprezentowała odnowioną bibliotekę szkolną, gdzie prace wykonano dzięki środkom pozyskanym przez działające przy szkole Stowarzyszenie Sikorka. 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)