Nowa burmistrz i nowa Rada Miejska w Bardzie. Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Bardzie

poniedziałek, 6.5.2024 16:46 3786 6

W poniedziałek 6 maja w sali wielofunkcyjnej Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Bardzie IX kadencji, podczas której ślubowanie złożyli radni Rady Miejskiej w Bardzie oraz nowo wybrana Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Marta Ptasińska - Burmistrz Miasta i Gminy Bardo

W pierwszej części sesji głos zabrał ustępujący ze stanowiska burmistrz, Krzysztof Żegański, który podsumował 18 lat swojej pracy na stanowisku, przedstawiając najważniejsze działania i inwestycje zrealizowane na rzecz gminy i jej mieszkańców. W swoim przemówieniu podziękował za owocną współpracę radzie poprzedniej kadencji oraz współpracownikom. Krzysztof Żegański złożył również gratulacje radnym IX kadencji i obejmującej stanowisko burmistrza Marcie Ptasińskiej.

Podziękowania i gratulacje poprzedniej i nowej Radzie Miejskiej oraz ustępującemu, a także obejmującemu funkcję burmistrzowi złożyli również Przewodnicząca VIII kadencji Rady Miejskiej Barbara Strzelec, proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP w Bardzie o. Piotr Wiśniewski,  Magdalena Topolanek w imieniu swoim oraz księdza proboszcza Piotra Szpiłyka.

Udział w sesji wziął także Damian Szachniewicz, który występował w roli przedstawiciela premiera Mateusza Morawieckiego. Pan Szachniewicz podziękował za współpracę ustępującemu burmistrzowi i złożył gratulacje z okazji wyboru na ręce Pani Marty Ptasińskiej.

W dalszej części posiedzenia radni IX kadencji złożyli ślubowanie. Nowo wybrana rada dokonała wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej w osobie Damiana Bieńko i wiceprzewodniczącego  Roberta Herdy. Następnie uroczyste ślubowanie złożyła Pani Marta Ptasińska, wybrana na Burmistrza Miasta i Gminy Bardo. Tuż po ślubowaniu,  burmistrz przyjęła kwiaty i gratulacje od zgromadzonych w CKiB współpracowników, radnych i mieszkańców gminy.

W krótkim przemówieniu Burmistrz obiecała solidnie i efektywnie pracować na rzecz gminy wspólnie z jej mieszkańcami.

Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

wyborca czwartek, 09.05.2024 16:10
leszek l cwaniak modniś b nielubiany był w niemczy
czwartek, 09.05.2024 14:22
były (jakie szczęście!) przemawiał w swoim stylu - bufonada, pyszałkowatość,...
józek z janowca środa, 08.05.2024 09:56
Edwin,nie strasz dzieci tym zarostem
Bardo wtorek, 07.05.2024 10:08
No to zobaczymy co dalej. Czy faktycznie Niemczę przeniesie do...
mieszkanka wtorek, 07.05.2024 11:02
przecież to już przesądzone, pan L. "bardzo lubiany" w Niemczy...
Ppp wtorek, 07.05.2024 12:03
Bardo upadnie jak Niemcza