komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 16 listopada 2018

Gertrudy, Edmunda

Nocą śladami Marianny Orańskiej, czyli strachy na lachy w Kamieńcu Ząbkowickim

piątek, 6.10.2017 20:12 , odsłony: 5182
kategorie artykułu:

W sobotę 30 września w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się IV Nocny Rajd Pieszy „Śladami Marianny Orańskiej”. Można było spotkać postaci z epoki księżnej, wziąć udział w konkursie i oczywiście zwiedzić nocą pałac najsłynniejszej mieszkanki Kamieńca. 

 

- W kalendarzu sympatyków RKS Byczeń, już na stałe wpisało się  nocne zwiedzanie miejscowego zamczyska.  W sobotnie popołudnie mieszkańcy Kamieńca Ząbkowickiego i okolicznych osad zebrali się na parkingu przy gimnazjum, aby wyruszyć w niezapomnianą podróż ku przeszłości.                 Niektórzy uczestnicy, aby przybliżyć nieco atmosferę tamtych dni ubrali się w stroje z tamtej epoki (zwłaszcza płeć piękna). Po krótkim przywitaniu i przybliżeniu kilku faktów z historii Kamieńca Ząbkowickiego  uczestnicy pieszo ruszyli w kierunku Domu Rządcy,  aby po  chwili zatrzymać się przy stawie i posilić się wybornymi  kiełbaskami z grilla.

Następnie uczestnicy rajdu ruszyli ku zamczysku, aby po raz kolejny podziwiać piękno budowli. Nową atrakcją, były dochodzące z pałacu odgłosy duchów i przebiegający raz, po raz „duch koniuszego”- czy na pewno? tego nie wiem. Historię  pałacu oraz jego właścicielki w nadzwyczaj interesujący sposób opowiedział Łukasz Pintal, któremu należą się podziękowania. Nie zabrakło wspólnego zdjęcia na zakończenie zwiedzania oraz atrakcyjnych nagród  zdobytych w konkursie związanym z wyprawą. Za umożliwienie zwiedzania Pałacu serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Kamieniec Ząbkowicki Panu Marcinowi Czerniecowi, a za super oprawę naszemu „koniuszemu”… Już dziś zapraszamy na Jubileuszowy V Rajd Szlakiem Marianny Orańskiej. Z koleżeńskim pozdrowieniem  czuj,  czuj, czuwaj!!! - relacjonują organizatorzy.

 

 

 

dzisiaj, 42 min temu
czwartek, 15.11.2018 08:58
czwartek, 15.11.2018 08:36
środa, 14.11.2018 12:15
3
środa, 14.11.2018 10:41
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg