komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 lutego 2019

Arnolda, Konrada

Nocą śladami Marianny Orańskiej, czyli strachy na lachy w Kamieńcu Ząbkowickim

piątek, 6.10.2017 20:12 , odsłony: 5272
kategorie artykułu:

W sobotę 30 września w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się IV Nocny Rajd Pieszy „Śladami Marianny Orańskiej”. Można było spotkać postaci z epoki księżnej, wziąć udział w konkursie i oczywiście zwiedzić nocą pałac najsłynniejszej mieszkanki Kamieńca. 

 

- W kalendarzu sympatyków RKS Byczeń, już na stałe wpisało się  nocne zwiedzanie miejscowego zamczyska.  W sobotnie popołudnie mieszkańcy Kamieńca Ząbkowickiego i okolicznych osad zebrali się na parkingu przy gimnazjum, aby wyruszyć w niezapomnianą podróż ku przeszłości.                 Niektórzy uczestnicy, aby przybliżyć nieco atmosferę tamtych dni ubrali się w stroje z tamtej epoki (zwłaszcza płeć piękna). Po krótkim przywitaniu i przybliżeniu kilku faktów z historii Kamieńca Ząbkowickiego  uczestnicy pieszo ruszyli w kierunku Domu Rządcy,  aby po  chwili zatrzymać się przy stawie i posilić się wybornymi  kiełbaskami z grilla.

Następnie uczestnicy rajdu ruszyli ku zamczysku, aby po raz kolejny podziwiać piękno budowli. Nową atrakcją, były dochodzące z pałacu odgłosy duchów i przebiegający raz, po raz „duch koniuszego”- czy na pewno? tego nie wiem. Historię  pałacu oraz jego właścicielki w nadzwyczaj interesujący sposób opowiedział Łukasz Pintal, któremu należą się podziękowania. Nie zabrakło wspólnego zdjęcia na zakończenie zwiedzania oraz atrakcyjnych nagród  zdobytych w konkursie związanym z wyprawą. Za umożliwienie zwiedzania Pałacu serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Kamieniec Ząbkowicki Panu Marcinowi Czerniecowi, a za super oprawę naszemu „koniuszemu”… Już dziś zapraszamy na Jubileuszowy V Rajd Szlakiem Marianny Orańskiej. Z koleżeńskim pozdrowieniem  czuj,  czuj, czuwaj!!! - relacjonują organizatorzy.

 

 

 

poniedziałek, 18.2.2019 14:12
2
poniedziałek, 18.2.2019 12:15
poniedziałek, 18.2.2019 12:08
3
piątek, 15.2.2019 11:29
czwartek, 14.2.2019 11:58
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Praca na GoWork
Praca na GoWork