komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 19 września 2018

Januarego, Konstancji

Noc Bibliotek w Ciepłowodach

czwartek, 14.6.2018 08:40 , komentarze: 0 , odsłony: 247
kategorie artykułu:

Już po raz drugi Gminna Biblioteka Publiczna w Ciepłowodach oraz Biblioteka Szkolna ZSP w Ciepłowodach wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Tegorocznym hasłem imprezy było „Rzeczpospoczyta” i całe wydarzenie utrzymaliśmy w klimacie patriotycznym.

Noc rozpoczęliśmy od przywitania uczestników i stworzenia regulaminu imprezy. Następnie przeszliśmy na Orlik, gdzie pani Weronika Stopyra przygotowała tor przeszkód. Po powrocie do biblioteki rozpoczęliśmy wykonywać pierwsze prace plastyczne. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować tablice do teatrzyku Kamishibai na temat odzyskania niepodległości. Po wykonaniu prac dwie dziewczynki z gimnazjum przedstawiły teatrzyk Kamishibai pt. „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie” autorstwa Łukasza Łubińskiego.

Kolejną atrakcją czekającą na uczestników nocy było układanie domina z książek. Okazało się, że nie jest to łatwe i wielokrotnie książki przewracały się zbyt wcześnie, czemu towarzyszył głośny śmiech. Po krótkim odpoczynku każda z grup miała za zadanie namalowanie lub przedstawienie potwora nawiązującego do kultury polskiej.

W końcu, kiedy zapadła noc, na dzieci czekały dwie ostatnie atrakcje. Pierwszą z nich było przejście przez szkolne korytarze rozwiązując na kolejnych przystankach zadania. Były to: krzyżówka, zagadki, dopasowywanie zdjęć do nazwisk, czy przejście korytarzem z książką na głowie. Drugą atrakcją była wędrówka ciemnym korytarzem na świetlicę, drogę oświetlając sobie małymi latarkami. Po dotarciu na miejsce zostało trochę czasu na gry planszowe, zabawę piaskiem kinetycznym i grę w bilard.

W imieniu organizatorów chcielibyśmy serdecznie podziękować pani Beacie Lupie - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, panu Włodzimierzowi Szuwarowskiemu oraz pani Weronice Stopyrze za pomoc w organizacji Nocy. Podziękowania należą się również gimnazjalistkom: Martynie, Tamarze, Jagodzie i Ani za aktywny udział i pomoc w przeprowadzaniu zadań. Dziewczyny, jesteście super!

Iwona Małozięć - Gminna Biblioteka Publiczna w Ciepłowodach

Marzena Pakuła – Biblioteka Szkolna ZSP w Ciepłowodach

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 18.9.2018 10:48
poniedziałek, 17.9.2018 14:54
poniedziałek, 17.9.2018 09:32
poniedziałek, 17.9.2018 09:23
poniedziałek, 17.9.2018 09:18
poniedziałek, 17.9.2018 09:15
7
niedziela, 16.9.2018 20:05
1
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Systemy kominowe
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Szkoła Językowa
Szkoła Językowa