Nieletni ukradł motorower

środa, 13.9.2023 14:34 1452 1

Kamienieccy policjanci w ciągu zaledwie 2 dni ustalili, kto dokonał kradzieży motoroweru Romet, do której doszło w ostatni weekend w jednej z miejscowości w gminie Kamieniec Ząbkowicki. Osobą, która wykorzystała okazję, że pojazd stał na posesji przy drodze, niczym niezabezpieczony, okazał się 15-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego. Motorower został odzyskany, a nieletni odpowie za swój czyn przed Sądem Rodzinnym.

Kradzież miała miejsce w nocy z 9/10 września, po dożynkach w jednej z miejscowości w gminie Kamieniec Ząbkowicki. Motorower Romet stał na prywatnej posesji przy drodze, niczym niezabezpieczony. Kamieniccy policjanci od razu rozpoczęli czynności, których następstwem było zatrzymanie sprawcy i odzyskanie skradzionego mienia. Na miejscu nie było monitoringu, brak było również wskazanych świadków zdarzenia, nie przeszkodziło to jednak funkcjonariuszom w działaniach. W ciągu zalewie 2 dni poczynili ustalenia, których finałem było zatrzymanie 15-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego. Policjanci ustalili, że nieletni postanowił skorzystać z okazji, która się nadarzyła i zabrał sobie pojazd, który następnie schował w pomieszczeniach gospodarczych u znajomych jednego z kolegów. Odzyskane mienie przekazano właścicielowi. Teraz 15-latek za swój czy odpowie przez Sądem Rodzinnym w Ząbkowicach Śląskich.

Stare powiedzenie mówi, że „okazja czyni złodzieja", i choć trudno w to uwierzyć, wielu złodziei, którzy nie byli wcześniej za nic karani, tak właśnie się tłumaczy „zobaczyłem okazję”, „pomyślałem, że nikt nie zauważy”. Natomiast fachowcy od znikania cudzych rzeczy potrafią wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, aby ukraść cenne przedmioty. Najczęściej wykorzystują zainteresowanie ofiary jakąś czynnością, tłok, zamieszanie, a także pozostawione bez nadzoru lub zabezpieczenia wartościowe, cenne rzeczy. Apelujemy więc by chronić swoje mienie i nie stwarzać złodziejom okazji!

asp. szt. Katarzyna Mazurek / KPP w Ząbkowicach Śląskich 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

MIESZKANIEC piątek, 15.09.2023 19:23
CZEMU UKRYWACIE NAZWISKO I MIEJSCOWOSC PRZECIEZ TO MIGLANC NIE JEDNO...