komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 17 czerwca 2021

Laury, Marcjana

Nie nadążamy z odbieraniem telefonów - ząbkowiccy fryzjerzy i kosmetyczki wrócili do pracy

piątek, 22.5.2020 18:05 , komentarze: 8 , odsłony: 4266
kategorie artykułu:

Wraz z trzecim etapem odmrażania gospodarki, 18 maja do pracy wróciły salony fryzjerskie i kosmetyczne. Jak przyznają fryzjerzy i kosmetyczki z Ząbkowic Śląskich, po dwóch miesiącach przerwy klienci wręcz szturmem chcą umawiać się na wizyty, a kalendarze z terminami pękają w szwach.

 

Odrosty, siwe włosy, długie, nieukładające się włosy - przez dwa miesiące próbowaliśmy radzić sobie z nimi domowymi sposobami.

- Kupiłam szampon koloryzujący i na chwilę nie było widać siwych włosów, ale kolor szybko się zmywał. Na coraz dłuższe włosy, w żaden sposób niechcące ułożyć się w jakąś fryzurę, nic nie potrafiłam poradzić. Z ulgą przyjęłam wiadomość, że salony fryzjerskie znowu będą funkcjonować - mówi nam pani Anna, która już we wtorek odwiedziła swojego fryzjera - Mąż miał zdecydowanie łatwiej, ostrzygł się w domu  prawie na zapałkę maszynką do włosów.

Na otwarcie salonów fryzjerskich z utęsknieniem czekało wiele osób, dlatego jak tylko ogłoszono, że wznawiają one działalność, rozdzwoniły się telefony. 

- Od poniedziałku próbuję umówić się na wizytę, ale w  ogóle nie mogę się dodzwonić - ubolewa pani Maria, mieszkanka Ząbkowic Śląskich - Znajoma mówiła mi, że wizytę na "po otwarciu" umawiała jeszcze w marcu. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda mi się dostać do mojego fryzjera - dodaje.

Obłożenie przeżywają także salony kosmetyczne, których właściciele i pracownicy przyznają, że nie nadążają z odbieraniem telefonów, a terminy są już czerwcowe.

- Najczęściej panie umawiają się na hennę, oczywiście paznokcie - manicure i pedicure. Natomiast zabiegi kosmetyczne na twarz czy skórę są jeszcze w mniejszości. Być może jest jeszcze u pań obawa, że zabiegi te musiałyby być wykonywane bez maski  - mówi Edyta Czajkowska ze "Strefy Piękna" w Ząbkowicach Śląskich - Klientki opowiadają nam, że próbowały jakoś radzić sobie w domu podczas zamknięcia salonu, wiele pań zrezygnowało np. z malowania paznokci, stosując raczej pielęgnacyjne odżywki i dając odpocząć paznokciom. 

Jak dodaje Edyta Czajkowska, salony kosmetyczne zawsze musiały stosować bardzo wysokie standardy higieniczne. Obecnie dodatkowo wyłączono z użytkowania poczekalnię dla klientek, na wizytę należy przyjść dokładnie o określonej godzinie. Dezynfekowane są także powierzchnie użytkowe, klamki, czy takie, które są dotykane. Do tego w "Strefie Piękna" każda klientka przed zabiegiem wypełnia ankietę dotyczące stanu zdrowia. 

 

 

 

Wasze komentarze

I pewnie ceny podnieśli bo za mało zarabiają
sobota, 23.05.2020 21:08 autor: Xxxxx
Nie podnieśliśmy cen dla Państwa wiadomości
poniedziałek, 25.05.2020 14:07 autor:
Ja również polecam ten salon
sobota, 23.05.2020 12:41 autor:
Polecam ten salon
piątek, 22.05.2020 22:17 autor: Wiola
wtorek, 15.6.2021 09:30
1
czwartek, 10.6.2021 16:10
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius