komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 15 czerwca 2021

Wita, Jolanty

Nie chcesz stać w kolejce? Umów się przez telefon. Nowość w ZUS

piątek, 20.11.2020 14:15 , komentarze: 0 , odsłony: 371
kategorie artykułu:

Żeby nie stać w kolejce - wystarczy zadzwonić do ZUS i telefonicznie umówić się na wizytę. Spotkanie z ekspertem Zakładu można zarezerwować w dogodnym dla siebie terminie oraz o wybranej godzinie. Klienci, którzy chcą w ZUS załatwić swojej indywidualne sprawy a nie chcą przychodzić osobiście - mogą korzystać z wizyt przez wideo. 

- Rezerwacja wizyty w ZUS przez telefon to absolutna nowość gdyż dotychczas było to możliwe tylko dla tych klientów, którzy mieli swoje konto na platformie internetowej ZUS. Teraz można do nas po prostu zadzwonić i umówić się na spotkanie. W ten sposób wizytę zarezerwuje każdy - mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. 

Numery telefonów, pod którymi można rezerwować wizyty w ZUS na Dolnym Śląsku: 

  • Legnica 76 876 40 16
  • Wałbrzych 74 64 97 111
  • Wrocław 71 3 606 157 

Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy też podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS, 

- Trzeba także ustalić konkretny dzień i godzinę wizyty. Klient dostanie na podany podczas rozmowy numer telefonu wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS – wyjaśnia Kowalska - Matis.

Rzeczniczka zastrzega, że na wizytę może umówić się maksymalnie sześć dni przed jej terminem.

Nowe rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort klientów eliminując konieczność czekania w kolejce. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji epidemicznej.

- Klienci musza jednak pamiętać, że osobiste wizyty w ZUS odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego, czyli zachowywaniu bezpiecznego odstępu od innych osób, zakryciu maseczką usta i nosa oraz dezynfekcji rąk przed wejściem na salę – zastrzega rzeczniczka. 

Nie każda sprawa wymaga osobistej wizyty w Zakładzie. Większość z nich można załatwić z ekspertem ZUS podczas wideo - wizyty. Nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy wcześniej na stronie www.zus.plumówić e-wizytę. Aby było to możliwe wystarczy komputer z kamerą lub smartfon oraz dokument potwierdzający tożsamość. 

Ciekawe dane: regularnie spada ilość osobistych wizyt klientów w ZUS. W październiku 2019 w całej Polsce sale obsługi klientów przyjęły 1 762 403 osób, w październiku 2020 r. tylko 952 077 46 osób. To oznacza spadek o prawie 46 proc. We wrześniu br. spadek wynosił 39 proc. a w maju 34 proc. w  porównaniu do analogicznych miesięcy ubiegłego roku.

 

Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

Województwa Dolnośląskiego

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.6.2021 08:58
poniedziałek, 7.6.2021 08:23
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.