komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

wtorek, 19 lutego 2019

Arnolda, Konrada

Nie będzie zmiany cyklu świateł na skrzyżowaniu K8 i Bohaterów Getta. Ale wkrótce zamontują czujniki

czwartek, 11.10.2018 09:24 , komentarze: 15 , odsłony: 4363
kategorie artykułu:

W godzinach szczytu (porannych i popołudniowych) przed skrzyżowaniem ul. Bohaterów Getta z drogą krajową nr 8 w Ząbkowicach Śląskich ustawiają się sznury samochodów. Szczególne natężenie jest od strony Stoszowic, auto potrafią stać w korku aż za dawny budek liceum. Podczas jednej zmiany świateł tylko kilka auta zdąży opuścić skrzyżowanie. Gorzej, gdy któryś z pojazdów skręca w lewo.

 

Spowodowane jest to zmianą cyklu świateł przed kilkoma miesiącami. Wydłużono czas zielonego światła dla pojazdów na drodze krajowej nr 8, jak się można domyśleć, by usprawnić ruch tą obleganą drogą. Dla kierowców jadących drogami podporządkowanymi okazało się to katastrofą. Sytuację dodatkowo pogarsza fakt zamknięcia jezdni do K8 na ul. Daszyńskiego z powodu remontu.  Cały ruch skupia się więc na ul. Bohaterów Getta.

Zdesperowani mieszkańcy i użytkownicy drogi poprosili władzę o interwencję w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by wydłużono obecny cykl świateł.

 

- Interweniowaliśmy w GDDKiA w Kłodzku i uzyskaliśmy informację, iż nie jest możliwe wprowadzenie zmian w obecnym cyklu świateł na skrzyżowaniu ul. B. Getta z drogą krajową nr 8. Zmiana wiąże się z opracowaniem i zatwierdzaniem projektu docelowej organizacji ruchu. Proces przygotowania projektu i uzyskania stosownych zatwierdzeń oraz wprowadzenie zmiany trwa kilka, nawet do 6 miesięcy. Ponadto zmiana nie może dotyczyć tylko jednego skrzyżowania, ale w przypadku jakichkolwiek zmian konieczne jest dostosowanie sąsiednich skrzyżowań – poinformował burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek.

GDDKiA zapowiada jednak poprawę sytuacji.

- Uzyskaliśmy informację, iż obecnie GDDKiA czeka na zatwierdzenie i w najbliższym czasie na drodze krajowej nr 8 docelowo zostaną zamontowane czujniki, które będą sterowały sygnalizacją zgodnie z natężeniem ruchu. Takie działanie powinno odblokować drogę podporządkowaną, jaką jest ul. Bohaterów Getta. Niestety przewidywany czas montażu czujników to ok.  2 -3 miesiące – dodaje Marcin Orzeszek.

 

Wasze komentarze

czyli jak na "8" będzie duży ruch to z bocznych...
czwartek, 11.10.2018 09:57 autor: :)
Takie czujniki (pętle w asfalcie) są zamontowane na B.Getta po...
niedziela, 14.10.2018 06:07 autor: Kierowca
w Braszowicach też tak jest
czwartek, 11.10.2018 11:46 autor:
No jest problem, ale nic nie da się zrobić. Jak...
piątek, 12.10.2018 07:39 autor: ząbkowiczanin
Zostawic samochody w domu co nog nie macie paliwo widac...
czwartek, 11.10.2018 12:49 autor: autor
To postawcie Policjanta od tego w końcu jest.
czwartek, 11.10.2018 10:05 autor:
dobra decyzja czekamy
czwartek, 11.10.2018 09:53 autor:

Praca na GoWork
Praca na GoWork
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA