komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 14 czerwca 2021

Bazylego, Elwiry

Najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu? Koncert!

piątek, 26.6.2020 15:57 , odsłony: 828
kategorie artykułu:

Zastanawiasz się jak spędzić czas, by wspomnienia pozostały na długo w pamięci? Najlepszym sposobem jest muzyczna wycieczka w nieznane, a więc koncert artysty, który pozwoli przenieść się do innego świata. Spójrz jakie najbliższe koncerty są warte uwagi.

Cykliczne spotkania z muzyką

By wybrać się na koncert wcale nie trzeba ruszać się z własnego domu. Wystarczy włączyć komputer, zalogować się do sieci i chłonąć niesamowite dźwięki. Wszystko to w ramach On Festival – scena My Name Is New. Cykl rozpoczął się na początku czerwca i potrwa do końca wakacji. Przez 3 miesiące, w każdą środę prosto ze studia Areny Gliwice transmitowane będą koncerty zespołów z projektu My Name Is New, z wytwórni Kayax.

To okazja, by poznać utalentowanych debiutantów, którzy zaprezentują swoją muzykę w wysokiej jakości. Wszystko to dzięki streamingowi z profesjonalnego studia, które powstało dzięki Shadok Audio – Visual. Transmisje można oglądać na profilu facebookowym Areny Gliwice oraz na jej kanale YouTube. Inicjatywa pozwala korzystać dwóm stronom – artystom w zaprezentowaniu swojej twórczości oraz publiczności w edukowaniu muzycznym. Na scenie pojawi się wielu wyjątkowych artystów: Magdalena Meg Krzemień, MONS, SMÜGY, Kamil Kowalski, Shama, Fonogon, Konrad Bebiołka, sedguy, Siostry Łotry, Polish Breakfast, The Bullseyes, Verø oraz MELIKA. Tego nie można przegapić! Więcej informacji o tych i innych koncertach znaleźć można tutaj: https://rytmy.pl/koncerty/.

Hipnotyzujący wokal Marka Dyjaka

A już 20 września w Klubie Wytwórnia w Łodzi odbędzie się koncert Marka Dyjaka, który tego dnia zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty zatytułowanej „Piękny instalator”. Nazwa krążka nawiązuje do piosenki tekstu Jana Kondraka, którą artysta w 1995 roku śpiewał w trakcie Studenckiego Festiwalu w Krakowie zdobywając w ten sposób jedną z nagród. Na płycie ten kawałek został nagrany wspólnie z raperem Vieniem. Są na nim zarejestrowane także duety z wokalistką Renatą Przemyk oraz skrzypaczką Zosią Hiszpańską. Płyta obfituje również w kawałki nagrane z innymi artystami – są to piosenki autorstwa wspomnianego wcześniej Jana Kondraka, ale też Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Adama Struga czy Dariusza Milińskiego. Sam Marek Dyjak przyznaje, że ten album różni się od jego wcześniej twórczości. Tego nie da się opisać, trzeba po prostu posłuchać.

Muzyka pełna poezji

Dla spragnionych brzmień, które poruszają głęboko wręcz stworzona jest twórczość Wojciecha Bąkowskiego. A tak się dobrze składa, że już niebawem, bo 23 października odwiedzi on warszawski Klub Hydrozagadka, by zaczarować tamtejszą publiczność. Wojciech Bąkowski to zarazem muzyk, poeta oraz artysta wizualny. Jest liderem grup muzycznych KOT oraz NIWEA, a także współtwórcą grupy artystycznej PENERSTWO. Nagrodzony wieloma wyróżnieniami: nagrodą Deutsche Bank i Zachęty Narodowej Galerii Sztuki „Spojrzenia” w 2009 roku oraz Paszportem Polityki w 2010 roku. Jego brzmienia to połączenie indie oraz alternatywy. Bez trudu przeniesie publiczność do swojego magicznego, muzycznego świata.

 

 
poniedziałek, 7.6.2021 08:23
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
PUP Ząbkowice Śląskie
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów