Nagłe zatrzymanie krążenia. Mężczyźnie na pomoc ruszyli świadkowie

środa, 23.6.2021 15:42 4936 3

W środę 23 czerwca w Jaworku w gminie Ząbkowice Śląskie doszło do nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny. Na pomoc ruszyły mu postronne osoby.

 

O zdarzeniu poinformowali ratownicy w mediach społecznościowych -wieDZA112, którzy nie tylko przybliżają pracę ratowników medycznych, ale propagują prawidłowe zachowania i pierwszą pomoc wśród swoich odbiorców. 

Do nagłego zatrzymania krążenie doszło u mężczyzny w średnim wieku. Świadkowie zdarzenia rozpoczęli uciśnięcia klatki piersiowej i prowadzili je bez przerwy do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ratownicy przejęli poszkodowanego i wprowadzili medyczne czynności ratunkowe względem osoby w zatrzymaniu krążenia. Po kilkunastu minutach udało się przywrócić spontaniczne krążenie poszkodowanego. Na miejsce zgłoszenia zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało pacjenta do szpitala we Wrocławiu.

- Mieszkańcy naszego powiatu coraz chętniej udzielają pierwszej pomocy! Na ogromne słowa uznania zasłużyli dzisiaj świadkowie nagłego zatrzymania krążenia, którzy nie przestraszyli się sytuacji. Dzięki uciśnięciom klatki piersiowej poszkodowanego, dali mu szansę na przeżycie. Wszystkie te osoby  powinny otrzymać podziękowania od nas wszystkich. Wasza postawa jest godna naśladowania. Bądźcie z siebie dumni - mówią ratownicy ząbkowickiego pogotowia.

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

kolega z wojska czwartek, 24.06.2021 22:18
Czy to był Niezgoda Zygmunt ?
Kamila Świdnica czwartek, 24.06.2021 22:06
Dziękuję w imieniu wszystkich! Bohaterską postawa i odwaga. To się...
Jo czwartek, 24.06.2021 09:05
Brawo dla Pań ratujacych