Na przełomie maja i czerwca wystartuje Frankenstein Carp Meeting

środa, 17.1.2024 12:47 1286 0

XIII Dolnośląsko-Opolski Meeting Karpiowy nazywany również Frankenstein Carp Meeting będzie trwał od 29 maja do 2 czerwca 2024 r. na zbiorniku Kozielno i tradycyjnie potrwa 5 dni i 4 noce. Przez ten czas ponad 70 zapaleńców z różnych rejonów Polski, a także z zagranicy będzie walczyło o zwycięstwo i cenne nagrody. Do klasyfikacji generalnej zaliczane są karpie i amury powyżej 2 kg, a o zwycięstwie decyduje łączna waga trzech największych ryb.

XIII edycja zawodów nazywanych również Frankenstein Carp Meeting to już kawałek historii. Przez ten okres udało się wypracować pozytywną opinię o imprezie, a co za tym idzie i bardzo duże zainteresowanie. W tym roku 30 drużyn będzie rywalizowało na przełomie maja i czerwca, W ubiegłym roku był to najlepszy okres brań ryb klasyfikowanych w zawodach na zbiorniku Kozielno. Złowiono ponad 150 kg Karpi w przedziale  wagowym od 2 kg do 20 + kg.  –  komentuje główny organizator Robert Gąstała .

Główny celem zawodów jest promocja zasady „złów i wypuść”, wędkarstwa karpiowego oraz walorów turystycznych regionu. W zawodach weźmie udział 30 drużyn składających się z dwóch lub 3 osób. Pula nagród wyniesie 25.000 zł w sprzęcie wędkarskim.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)