Na marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zawitała do nas wiosna, a wraz z nią Dzień Kobiet

piątek, 8.3.2024 12:58 759 2

Na marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zawitała do nas wiosna, a wraz z nią Dzień Kobiet. A to wszystko dzięki kwiatom i prezentom z okazji święta Pań. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Dyrektor, który złożył Paniom życzenia i wręczył piękne kwiaty.

Osoby, które uczestniczyły w styczniowym spotkaniu z książką o tańcu, otrzymały pamiątkowe zdjęcia w przebraniu karnawałowym. Wywołało to uśmiech zadowolenia na ich twarzach.

Tym razem hasło DKK brzmiało: „Być kobietą…”- literatura, poezja i film  o kobiecie. Zostały omówione książki z różnych epok, w których żyły kobiety. Nie zgadzały się one często na ówcześnie panujący porządek i sprzeciwiały się. Uważane były za osoby ekscentryczne. Mowa tu o „Trzech kobietach” Joanny Jax oraz o „Błękitnym zamku” Lucy Maud Montgomery. Główna bohaterka- Joanna z „Błękitnego zamku” powiedziała: „Całe życie oddychałam atmosferą kłamstwa, obłudy i fałszywych pozorów. Co to za rozkosz będzie mówić to, co się naprawdę myśli.”

Odwaga, niezłomność kobiet, a jednocześnie wrażliwość i cierpienie zostały pokazane w takich książkach jak: „Frida”, „Diana. Jej historia”, „Mademoiselle Coco. Miłość zaklęta w zapachu”.

Mariusz Szczygieł w swoich książkach: „Zrób sobie raj”, „Kaprysik. Damskie historie” pisze o nietuzinkowych kobietach. Autor pisze lekkim piórem, swobodnie i żartobliwie. Kobiety w jego książkach potrafią iść przez życie z wysoko podniesioną głową, pomimo przeciwności.

W czasie omawiania książek doszedł do głosu również świat filmu: Frida i The Crown- o rodzinie królewskiej i Dianie.

Na zakończenie wszyscy z entuzjazmem i w tanecznym rytmie zaśpiewali piosenkę „Ach, te baby”, słuchając Andrzeja Zauchęi Ryszarda Rynkowskiego.

Każda klubowiczka otrzymała od moderatorki DKK prezent-niespodziankę z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Z racji tego, że 10 marca obchodzimy Dzień Mężczyzny, to Panowie również dostali upominek.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Czytelnik piątek, 08.03.2024 21:41
Kto to pisał? Dziennikarstwo schodzi na psy...
Sowa wtorek, 19.03.2024 11:47
A już myślałem, że tylko mi się nie podoba. ;)