komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 21 kwietnia 2021

Anzelma, Bartosza

Mundurowi sprawdzają czy mieszkańcy powiatu przestrzegają obostrzeń

piątek, 5.3.2021 11:58 , komentarze: 2 , odsłony: 2441
kategorie artykułu:

Dolnośląscy policjanci kontynuują działania mające na calu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19. W tym celu funkcjonariusze, często wspierani przez inne służby, sprawdzają, czy mieszkańcy województwa stosują się do obowiązujących nakazów, zakazów czy ograniczeń. Przede wszystkim czy zachowują odpowiednią odległość oraz zakrywają nos i usta. Pamiętajmy, że łamanie wprowadzonych obostrzeń wiąże się z konsekwencjami prawnymi.

W obliczu panującej pandemii policjanci zaangażowani są w realizację zadań dotyczących ochrony życia i zdrowia ludzkiego. Podczas codziennej służby kontrolują miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy województwa. Często policjanci wspierani są przez przedstawicieli innych służb, takich jak straż miejska, wojsko czy sanepid.

Nadal, każdego dnia policjanci sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną stosują się do jej przestrzegania. Niestety nie wszyscy rozumieją powagę sytuacji i w sposób umyślny narażają innych na utratę zdrowia lub zdrowia. Każda taka ujawniona informacja przekazywana jest do służby sanitarnej. Mundurowi kontrolują również obiekty handlowe, sprawdzając czy administratorzy budynków przestrzegają przepisów i obostrzeń.

Funkcjonariusze kontrolują również pojazdy osobowe oraz środki transportu publicznego sprawdzając ilości przewożonych pasażerów. Zwracają szczególnie uwagę na trzymanie odpowiedniego dystansu oraz zakrywanie ust i nosa.

Działania policjantów wynikają z troski o zdrowie mieszkańców Dolnego Śląska. Z uwagi na stale rosnące zagrożenie, mundurowi nie tylko rozmawiają czy uświadamiają obywateli, ale w wyjątkowych sytuacjach też wystawiają mandaty karne bądź kierują wnioski o ukaranie do sądu.

Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących obostrzeń, dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Respektujmy polecenia wszystkich służb. Nie zapominajmy, że stan epidemii nadal obowiązuje, a groźny dla życia wirus wciąż nam zagraża.

 

Wasze komentarze

Niech mundurowi zaczną najpierw od siebie.Duzo widać jak chodza bez...
niedziela, 07.03.2021 09:27 autor: Obserwator nagrywator
poniedziałek, 19.4.2021 09:47
6
poniedziałek, 19.4.2021 08:53
wtorek, 6.4.2021 09:55
6
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa