MTB Jesień w Mieście Cudów – VIII edycja za nami

wtorek, 3.10.2017 10:11 2352 0

Około 100 kolarzy stanęło na starcie tegorocznych zawodów MTB Jesień w Mieście Cudów. Maraton organizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy „Kusy” oraz Publiczne Gimnazjum w Przyłęku. Współorganizatorami była gmina Bardo, w zawodach uczestniczyli też nasi czescy partnerzy, ponieważ wydarzenie było elementem realizacji mikroprojektu ze środków Europejskiej Współpracy Terytorialnej w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis „Nie znamy się, poznamy się”.

Niedzielne przedpołudnie powitało wszystkich słońcem, dopisali też zawodnicy z bliższych i dalszych stron! Dzieci i dorośli przybyli ze swoimi rowerami, by stanąć w zawodach i podczas zdrowej rywalizacji sprawdzić swoje siły i hart ducha.
By dodać energii można było za symboliczny datek na Klub Sportowy Kusy zakupić pyszne ciasto przygotowane przez gimnazjum. Na pochwałę zasługują też medale i statuetki, które zostały ręcznie wykonane i są oryginalną pamiątką i trofeum dla zwycięzców zawodów!

Zawody stały się motorem do promowania aktywnego wypoczynku wśród społeczeństwa, szczególnie wśród mieszkańców miasta i gminy Bardo oraz czeskich partnerów, jak i przedstawienie walorów turystycznych Gór Bardzkich przez aktywną turystykę rowerową i kolarstwo górskie. Dzięki międzynarodowemu projektowi „Nie znamy się, poznamy się” kolarze mogli nawiązać nową współpracę pomiędzy mieszkańcami terenów przygranicznych ze szczególnym uwzględnieniem aktywności fizycznej.

1 października po godz. 10.00 jeszcze przed rozpoczęciem głównych zawodów o medale walczyli najmłodsi. Najliczniejszą grupę w tych kategoriach wiekowych stanowili zawodnicy reprezentujący lokalne kluby sportowe m.in. FO Salamandra z Barda.

Punktualnie o godz. 11.15 burmistrz Barda Krzysztof Żegański ogłosił start i rozpoczął się główny wyścig rajdu MTB, na którym zawodnicy rywalizowali na dwóch różnych etapach: MINI – o długości 20 km oraz MEGA – na dystansie 35 km.

W kategorii mini OPEN najlepszy okazał się Jan Piasecki z Bielawy, który 20-kilometrowy dystans pokonał w czasie 46 minut i 38 sekund. Zaraz za nim na metę wpadł Michał Gołębiewski również reprezentujący UKS Dream-Bike Bielawa, a miejsca na podium dopełnił Paweł Kulikowski z Kłodzka, docierając na metę po 47 minutach i 44 sekundach.

Wśród pań na dystansie mini OPEN rywalizowały tylko dwie zawodniczki. Paulina Bernaczek okazała się szybsza od Karoliny Lesków (obie UKS Kusy Bardo) i zwyciężyła kategorię kobiet z czasem 56 minut i 20 sekund, dojeżdżając na metę prawie dziesięć minut szybciej od swojej klubowej koleżanki.

Na dystansie mega OPEN zwycięstwo powędrowało do Mikołaja Dziewy z SGR Specialized, który zameldował się na mecie po 1 godzinie 28 minutach i 56 sekundach. Bardzianin zwycięstwo odniósł po emocjonującym finiszu, na którym okazał się szybszy od Tomasa Sevcu z Police nad Metuji w Czechach. Trzecia lokata także przypadła Czechowi. Był nim Lukas Cap, który do zwycięzcy stracił ponad dwie minuty. Zwycięzca oprócz statuetki i nagród rzeczowych otrzymał nagrodę finansową w wysokości 300 zł. Czesi za drugie i trzecie miejsce zgarnęli kolejno 200 i 100 zł.

Wśród pań na dystansie mega OPEN pierwsze miejsce także powędrowało do Czech, a konkretnie do Ajany Adamkovej z Trutnova, która jako jedna z dwóch kobiet zmierzyła się z dystansem. Na trasie była też bardzianka Justyna Zając, lecz po przejechaniu dystansu mini zdecydowała się zejść z trasy. Zwyciężczyni oprócz nagród rzeczowych i statuetki także otrzymała nagrodę w wysokości 300 zł.
Wyniki poszczególnych kategorii można zobaczyć TUTAJ

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia finansowego oraz za pomoc przy organizacji zawodów MTB Jesień w Mieście Cudów.

 

UMiG Bardo

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)