Mój świat - wieczór autorski Ryszarda Mierzejewskiego

wtorek, 28.10.2014 08:40 3553 2

To był dopiero wieczór! Spotkanie z poetą dr. Ryszardem Mierzejewskim, który chadza tymi samymi ścieżkami, co ja, podziwia te same widoki i kocha góry tak samo mocno, bezwarunkowo, ponad wszystko. „Mój świat” to wspaniały tomik poezji, bogaty wybór wierszy. Czytając je, wzruszenie dotyka najczulszych miejsc. Doceniam szczerość, miłość, nieprawdopodobną spostrzegawczość Autora. Osobiste doświadczenia, wnikliwa obserwacja tego, co nas otacza, zaskakują. Poeta rozplata i na nowo splata czas i życie, które biegnie w romantycznej scenerii, gdzie emocje rozbija szum drzew i szemrząca woda w górskim potoku. Każdego dnia góry, tu: Góry Sowie, zsyłają mądrość i tę dziwną błogość, która pozwala tworzyć, marzyć              i przeżywać. W tomiku „Mój świat” odnajduję też kawał mojego świata, więc spotkanie z Ryszardem Mierzejewskim i Jego twórczością było dla mnie bezcenne.

         Spotkanie prowadziła Pani mgr Jolanta Maniecka – polonistka znana                                 z perfekcyjnego prowadzenia wielu wykładów i wieczorów literackich. Piękną polszczyzną, z gracją i swoistym wdziękiem poprowadziła słuchaczy w poetycki świat znanego pieszyckiego poety.

         W miejscu, tak przyjaznym literatom, jakim jest Miejsko-Powiataowa Biblioteka Publiczna im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dzierżoniowie nie zabraklo wzniosłego nastroju, humoru i wielkiego wzruszenia. Wiersz „Ptakiem bądź” pięknie przeczytany  przez Autora wyciśnął na twarzy niejedną łzę, nie tylko   u mnie.

         Trudno nie wspomnieć o gościnności gospodarzy spotkania. Pani dyrektor

mgr Jadwidze Horanin i pracownikom dzierżoniowskiej Biblioteki należą się gorące podziękowania za klimat, ciepło i serdeczność. Strojne, jesienne dekoracje na stolikach i gorący kawowy poczęstunek sprawiły, że nasz rodzimy Poeta mógł fascynować pięknym słowem w wyjątkowo miłej atmosferze. To było niezapomniane spotkanie! Na koniec bukiety kwiatów dla Poety i organizatorów spotkania oraz  pamiątkowe zdjęcia. Żal było się rozstawać.

         Seria wydawnicza „Z szuflady poety” wydawnictwa dra Rafała Brzezińskiego rafalbrzezinski.info w Brodziszowie to niebywaly powód do dumy, nie tylko dla mieszkańców powiatów ząbkowickiego i dzierżoniowskiego. Z nadzieją patrzymy           w przyszłość i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów na poetyckiej niwie!

 

tekst:  Emila Juszczak, foto: rafalbrzezinki.info

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

K. B. piątek, 31.10.2014 09:44
ja bym inaczej to nazwała te wiersze sa gadane a...
Jaś czwartek, 30.10.2014 22:04
moim zdaniem wiersze Mierzejewskiego są słabe i bezbarwne