Młodzieżowa Rada Miejska Ząbkowic Śląskich ma już 10 lat

poniedziałek, 6.12.2021 11:57 1844 1

Drugiego grudnia Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki było miejscem obchodów X-lecia Młodzieżowej Rady Miejskiej Ząbkowic Śl. i II Forum MRM w Ząbkowicach Śl.

Podczas wydarzenia podsumowano 10 lat działalności MRM i rozmawiano o przyszłości. W debacie Polityka młodzieżowa w zmieniającej się rzeczywistości – co możemy zaoferować młodemu pokoleniu wzięli udział: Burmistrz Ząbkowic Śl. Marcin Orzeszek, Alina Prochasek – Doradca Prezydenta RP ds. młodzieży, Marta Statkiewicz – Punkt Europa Direct, wykładowca na Wydz. Prawa UWr, Filip Skowron – radny MRM V kadencji i Piotr Sobieralski – radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.  Kolejnym punktem była debata radnych I, II i obecnych kadencji  w której uczestniczyli: Hubert Koszyk, Alicja Szczepańska, Piotr Piwkował Tworkowski. Moderowana rozmowa na scenie dla młodzieżowych rad prowadzona była przez Alinę Prochasek i Oliwię Żytkowicz. Następnie Pani Marta Statkiewicz przedstawiła programy Europejskie kierowane do młodzieży i poprowadziła warsztaty Europa mojej przyszłości. Na koniec Wiktoria Tadla opowiedziała o Akademii Samorządów Uczniowskich.

W wydarzeniu udział wzięli radni rady Miejskiej Ząbkowic Śl., przedstawiciele Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego, Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko, Młodzieżowego sejmiku Województwa Dolnośląskiego oraz przedstawiciele samorządów klasowych i szkolnych szkół z Gminy Ząbkowice Śl.

Było to bardzo interesujące spotkanie prowadzące do lepszej przyszłości młodych ludzi z miasta i gminy Ząbkowice Śląskie. Liczymy na kolejne 10 lat owocnej współpracy.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Mieszkanka poniedziałek, 06.12.2021 13:03
A w Złotym Stoku postawili na seniorów:)