niedziela, 26 maja 2019

Filipa, Pauliny

Mistrzowie powiatu z Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym z Kamieńca

środa, 8.5.2019 10:22 , komentarze: 0 , odsłony: 993

26.04.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się  42. Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym  pod patronatem Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcina Czernieca, fundatora pucharów i medali. Dla najlepszych zawodników turnieju wśród uczniów w grupie starszej i młodszej rowery zasponsorowała firma KSM Byczeń Sp.j-Ireneusz Machynia. Sponsorami   nagród  oraz słodkości dla  wszystkich uczestników byli: firma-Auto-Bogus, Transport - Arendarski, usługi budowlane- Dawid Bortnik, firma”Arko”,  Nauka Jazdy- Piotr Glina,TESM sp.zo.o. sp.k. Doboszowice, firma „Elin” -Waldemar Banach , Komis samochodowy PHO „MISIO”- Mariusz Niemiec .

Nad przebiegiem całego turnieju czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śl. Uczniowie rozwiązywali testy oraz jeździli na torze sprawnościowym. Rywalizacja zawodników była na wysokim poziomie, a o zwycięstwie decydowały małe punkty.

I miejsce  w grupie młodszej (kl. IV-VI) zajęli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim,  III miejsce  -  Szkoła Podstawowa w Braszowicach

W grupie starszej (kl.VII - VIII i III gimnazjum) I miejsce  zajęła  drużyna w składzie: Aleksandra Wojtaszczyk, Maja Herbut, Klaudia Rzepa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim.  Zawodników przygotowali Anna i Piotr Jabłońscy.   II miejsce zdobył Zespół Szkół nr 2  w Kamieńcu Ząbkowickim, a III miejsce – Szkoła Podstawowa w Braszowicach.

Najlepszym zawodnikiem  turnieju w grupie starszej został  Bartłomiej  Kwiatkowski, a w grupie młodszej  - Sebastian Hefka - uczniowie  Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim.

Zwycięzcom  finału powiatowego życzymy sukcesów w finale strefowym, który  odbędzie się 11 maja w Wałbrzychu.

- W kategorii młodszej nasza szkoła zajęła I miejsce i awansowała do finału strefowego, który odbędzie się w Wałbrzychu natomiast drużyna starsza zajęła miejsce II. Najlepszym zawodnikiem wśród zespołów młodszych został uczeń naszej szkoły Sebastian Hefka, który w nagrodę otrzymał rower, natomiast indywidualnie w kategorii starszej nagrodę otrzymał Bartłomiej Kwiatkowski reprezentujący również Szkołę Podstawową nr 2 im Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbk. Zespół młodszy reprezentowali uczniowie: Hanna Stuglik, Karolina Szczepańska, Sebastian Hefka, Mikołaj Sarzyński natomiast w skład starszego zespołu weszli: Oliwia Staniucha, Remigiusz Jachimowski i Bartłomiej Kwiatkowski. Gratulacje za zdobyte nagrody i zespołowy wynik obu naszych drużyn -mówi opiekun uczniów  ze  Szkoły Podstawowej nr 2 im Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim nauczyciel Grzegorz Czachor

info i foto: SP nr 1 i SP nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim

sobota, 25.5.2019 00:00
czwartek, 23.5.2019 11:58