komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 14 maja 2021

Bonifacego, Dobieslawa

Mistrzostwa Powiatu Ząbkowickiego w tenisie stołowym

czwartek, 20.2.2020 11:55 , komentarze: 0 , odsłony: 2632
kategorie artykułu:

W niedzielę 9 lutego w sali gimnastycznej przy ul. Wojska Polskiego w Ziębicach rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Ząbkowickiego w tenisie stołowym pod patronatem Burmistrza Ziębic i Starosty Powiatu Ząbkowickiego. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

Do zawodów przystąpiło 15 zawodników, którzy swą rywalizację rozpoczęli od rozgrywek w czterech grupach. Kolejną fazą turnieju była faza pucharowa, w której osobno rywalizowali zawodnicy z I i II miejsc w grupach, a osobno  zawodnicy z miejsc III i IV.

W fazie pucharowej o miejsca I – VIII w pierwszym ćwierćfinale Tomasz Polak pokonał Bartosza Noconia wynikiem 3:0, w drugim ćwierćfinale Miłosz Jaskulski wygrał mecz z Markiem Wójcikiem również 3:0, w trzecim Jan Kusy pokonał Stanisława Francika  3:0. Czwarty ćwierćfinał to pewne zwycięstwo Dariusza Chaszczewicza nad Mateuszem Noconiem 3:0. W pierwszym półfinale Tomasz Polak pokonał Miłosza Jaskulskiego wynikiem 3:0. W drugim półfinale Dariusz Chaszczewicz wygrał z Janem Kusym również 3:0. W meczu o III miejsce Miłosz Jaskulski pokonał Jana Kusego 3:1. Zacięta rywalizacja odbyła się o I miejsce w Mistrzostwach Powiatu. Tomasz Polak w setach 3:2 zapewnił sobie zwycięstwo nad Dariuszem Chaszczewiczem. 

Mistrzem Powiatu Ząbkowickiego na 2020r. został Tomasz Polak, wicemistrzem Dariusz Chaszczewicz, na trzecim miejscu uplasował się Miłosz Jaskulski. Kolejne miejsca zajęli: Jan Kusy, Stanisław Francik, Marek Wójcik, Bartosz Nocoń, Mateusz Nocoń, Damian Szlachta, Marcin Bazylak, Robert Wójcik, Michał Wereśniak, Michał Opyc, Szczepan Orzoł i Konrad Konopski.

Wszyscy uczestnicy Mistrzostw Powiatu Ząbkowickiego otrzymali okolicznościowe dyplomy. Puchary zwycięzcom wręczył dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Andrzej Regner. Najlepszych sześciu zawodników otrzymało nagrody ufundowane przez burmistrza Ziębic  Mariusza Szpilarewicza oraz starostę powiatu ząbkowickiego Romana Festera. Nagrody wręczali: radny Rady Powiatu Ząbkowickiego Piotr Pęcak i radny Rady Miejskiej w Ziębicach Wiesław Sala. Nad całą organizacją  Mistrzostw czuwał pracownik Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Jerzy Rejnowski.

 

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 11.5.2021 08:18
niedziela, 9.5.2021 11:02
czwartek, 6.5.2021 09:48
poniedziałek, 3.5.2021 11:47
niedziela, 2.5.2021 14:24
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.