komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 25 listopada 2020

Erazma, Katarzyny

Mieszkaniec Kamieńca kandydatem do sejmu NOWOCZESNEJ!

środa, 2.9.2015 08:54 , komentarze: 10 , odsłony: 12621
kategorie artykułu:

- Nasza lista to nie są żadne spady i spadochroniarze z innych partii, tylko ludzie, którzy mieszkają w okręgu, pochodzą z niego i wiedzą jakie problemy ma lokalna społeczność- powiedział podczas konferencji prasowej koordynator Nowoczesnej Ryszarda Petru okręgu wałbrzyskiego, Wojciech Rut.

1 września frakcja Ryszarda Petru zaprezentowała w Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej pełne listy do Sejmu oraz Senatu w nadchodzących jesiennych wyborach.

Na listach tego ugrupowania znalazł się również reprezentant powiatu ząbkowickiego. Damian Winnik, mieszkaniec Kamieńca Ząbkowickiego wystartuje z pozycji 7.

Damian Winnik (ur. 1989) Od trzech lat jest związany z PKO Bankiem Polskim SA. Od wielu lat prowadzi także Szkolną Kasę Oszczędności, dla uczniów szkół podstawowych w Powiecie Ząbkowickim, wspierając edukację finansową najmłodszych.  Ukończył ekonomię w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.  Nigdy nie należał do partii politycznej. Udziela się aktywnie społecznie i kulturalnie. W roku 2015 był współorganizatorem Festiwalu promującego polską literaturę Czas na Książki. Podczas studiów przebywał we Wrocławiu, jednak dobro lokalnej społeczności, rodzinnych regionów było dla niego ważniejsze. Dlatego w 2013 roku w Kamieńcu Ząbkowickim założył rodzinę, i od tego czasu w wolnych chwilach własnoręcznie buduje swój dom. Jest zwolennikiem działania, nie mówienia. Zależy mu, na zapewnieniu wszystkim mieszkańcom okolic, w tym swojej rodzinie, dobrych warunków życia i rozwoju. Z takim m.in. celem  startuje w wyborach.

Tak jak już wcześniej Państwa informowaliśmy jedynką ze Świdnicy będzie Jacek Iwancz. Z drugiej pozycji wystartuje pochodzący z Bielawy a obecnie mieszkaniec Dzierżoniowa, Marcin Łożyński. Pierwszą trójkę zamyka Rafał Palonek z Wałbrzycha.

- Było to dla mnie proste i logiczne, zgodne z moimi przekonaniami. Jestem osobą, która prowadzi biznes od dłuższego czasu, myślę, że to czym kieruję się w firmie chciałbym przedłożyć w ławach sejmowych. Chciałbym również wprowadzić jakąś kulturę w zarządzaniu, bo mam wrażenie, że w ostatnim czasie są to zwykłe przepychanki a projekty ustaw, które mają służyć społeczeństwu, spychane są na dalszy plan. To na pewno chciałbym zmienić - wyjaśnia, Marcin Łożyński.

Dalsze miejsca:

4. Magdalena Wasielewska, Szczawno Zdrój

5. Lech Bokszacznin, Świdnica

6. Małgorzata Kułakowska, Świdnica

7. Damian Winnik, Kamieniec Ząbkowicki

8. Lucyna Łękawa, Lądek Zdrój

9. Marek Kubala, Wałbrzych

10. Anna Jędrzejuk, Świdnica

11. Marek Zarzycki, Pieszyce

12. Kamila Twardowska, Świdnica

13. Ryszard Ora, Świdnica

14. Elżbieta Brzęczek, Wałbrzych

15. Dariusz Góralewicz, Wałbrzych

Kandydatem ugrupowania do Senatu będzie Jerzy Franckiewicz, świdniczanin, biznesmen, który z powodzeniem od kilkunastu lat prowadzi dwie firmy: jedną w Świdnicy, drugą w Żarowie dając pracę w sumie 500 osobom.

Jakie punkty w programie Noweczesnej Ryszarda Petru są najważniejsze? Filarem na pewno jest obywatel w centrum zainteresowania (wszystko robić dla obywatela, nie dla ekspertów i sondaży), brak obietnic bez pokrycia (tylko realne recepty na poprawę sytuacji) wykorzystanie ludzkiego potencjału i obywatelskość, co oznacza, że każdy Polak musi aktywnie włączać się w zmienianie kraju a nie biernie przyglądać się decyzjom aktualnie rządzących. Te 4 założenia zawarte są w 7 blokach programowych a cały program według recepty Ryszarda Petru składa z trzech filarów: racjonalności, odpowiedzialności i wolności. 

foto: doba.pl, NowoczesnaPL

 

Wasze komentarze

Bo jesteś ograniczony jak końcu
sobota, 21.05.2016 21:12 autor: strojny
Sam buduje dom , czyli brakuje i na posla chce
piątek, 04.09.2015 20:05 autor: Mania
Nowoczesna Polska? Ostatni gasi światło...
czwartek, 03.09.2015 21:50 autor: k3
gosc z kamienca startowal do powiatu z miernym skutkiem bo...
czwartek, 03.09.2015 14:26 autor: jony
wtorek, 24.11.2020 09:39
3
sobota, 21.11.2020 13:24
1
czwartek, 19.11.2020 03:00
16
środa, 18.11.2020 10:16
piątek, 13.11.2020 10:25
11
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe