komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 22 września 2018

Tomasza, Maurycego

Mieszkańcy żądają remontu Kilińskiego. Urząd odpowiada

wtorek, 26.6.2018 09:09 , komentarze: 29 , odsłony: 4357
kategorie artykułu:

Nasza redakcja otrzymała list Czytelnika dotyczący pilnej potrzeby remontu ul. Kilińskiego w Ząbkowicach Śląskich, której stan jest katastrofalny. Urząd odpowiada, że droga może być modernizowana w przyszłym roku. W tym roku przygotowywana jest niezbędna dokumentacja.

 

LIST CZYTELNIKA

Stan w jakim znajduje się Nasza ulica jest przerażający, od wielu już lat nie możemy się doprosić o remont. Płyty betonowe, z których zbudowana jest droga dosłownie "wiszą w powietrzu". Już niejednokrotnie po przejeździe śmieciarki droga zapadała się i powstawały wyrwy półmetrowej głębokości. 
Zapadnięte płyty, wystające metalowe obrzeża studzienek, wielkie 'jamy' tuż pod nawierzchnią - z taką codziennością musimy się zmagać.
Jak tymczasem jest droga doraźnie "naprawiana"? Przyjeżdżają tzw. drogowcy, wysypują żwir i dosłownie go udeptują (!) własnymi butami. Efekt jest taki, że zamiast wyrw mamy wielkie pagórki po których jeździ się jeszcze gorzej, a spod kół samochodów 'strzelają' kamienie.

Przeraża dodatkowo fakt, iż w Domu Rzemiosła, znajdującym się na końcu tejże ulicy jest przedszkole - czy na prawdę w tej gminie nikogo nie obchodzi zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci?
Zdjęcia pochodzą z zimy tego roku - i tu uwaga - po rzekomej naprawie (!). Dziś jednak ulica wygląda jeszcze gorzej. 
Mieszkańcy kilkukrotnie zgłaszali pisemnie problem do gminy z jakim efektem? Absolutny brak perspektyw, planów remontu i ciągłe puste zapewnienia, że "za jakiś czas" być może znajdą się środki.
Gdyby przy naszej ulicy mieszkał jakiś "radny/samorządowiec", remont byłby już zrobiony dawno temu i o sprawie nie byłoby mowy. Tak jak ulice Pogodna, Okrężna czy remontowana w tym roku Piastowska, których stan jest/był o wiele lepszy i niekoniecznie wymagały natychmiastowego remontu, tak jak w tym wypadku.
Zastanawiający jest fakt, iż na w/w ulice, znacznie dłuższe i bardziej kosztowne w modernizacji, znalazły się środki, a na tak krótką ulicę Kilińskiego wciąż brakuje pieniędzy (zbyt mały elektorat?).
Zbliżają się kolejne wybory i już niedługo usłyszymy kolejne zapewnienia..
Bardzo prosimy Szanowną Redakcję o pomoc i interwencję w naszej sprawie, bo my już zwyczajnie nie mamy sił..​

 

ODPOWIEDŹ URZĘDU

- Mamy świadomość, że droga wymaga remontu, dlatego w tym roku przygotowana zostanie dokumentacja, tak by w 2019 mogła rozpocząć się modernizacja jezdni. Gmina Ząbkowice Śląskie zrealizowała już wiele inwestycji drogowych, zdajemy sobie jednak sprawę, że sporo jeszcze zostało do zrobienia. Nie można jednak wszystkiego wykonać jednocześnie. Prosimy mieszkańców o jeszcze chwilę cierpliwości. 

 

 

foto: Czytelnik

 

 

Wasze komentarze

Jakie Ziębice,nie słyszałam.Gdzie to jest?:).
wtorek, 26.06.2018 10:03 autor:
dzisiaj, 46 min temu
1
piątek, 21.9.2018 00:00
czwartek, 20.9.2018 20:05
3
poniedziałek, 17.9.2018 12:26
7
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Szkoła Językowa
Szkoła Językowa
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Salon Drzwi i Podłóg
Salon Drzwi i Podłóg
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Systemy kominowe
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Spółdzielnia Usługowa ODRA
Spółdzielnia Usługowa ODRA